ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Na czym polegają ubezpieczenia grupowe?

Konkurencja na rynku ubezpieczeniowym sprawia, że firmy z tego sektora zaczynają ostro ze sobą rywalizować na stawki oraz warunki oferowanych ubezpieczeń. Należy jednak pamiętać, że niskie stawki mogą nie iść w parze z należytą ochroną ubezpieczonych. Tymczasem lepiej jest dopłacić do składki podstawowej, a co za tym idzie, rozszerzyć zakres ochrony.

Oczywiście są różne rodzaje ubezpieczeń. Rosnącym zainteresowaniem cieszą się polisy grupowe, które firmy coraz częściej wykupują dla swoich pracowników, a organizatorzy grupowych wyjazdów turystycznych (krajowych i zagranicznych) dla ich uczestników. Trzeba podkreślić fakt, że firmy organizujące takie wycieczki sięgają po jak najtańsze ubezpieczenia, zapewniające bardzo ograniczoną ochronę. Dlatego przed wyjazdem dobrze jest sprawdzić jej zakres i w razie potrzeby wykupić dodatkową polisę. Na czym jednak polegają ubezpieczenia grupowe i na jakich zasadach działają?

Polisy grupowe mogą chronić na różny sposób. Mogą to być ubezpieczenia medyczne czy od następstw nieszczęśliwych wypadów. Ich rolą jest chronienie zespołu osób, najczęściej pracowników firmy (oraz ich rodzin), która chce zapewnić swojej kadrze bezpieczeństwo finansowe w przypadku zaistnienia rozmaitych zdarzeń losowych. Głównymi atutami tego rodzaju polis są niezbyt wysoka cena oraz ich różnorodność. Ubezpieczenie rodzinne NNW w PZU przewiduje świadczenie pieniężne przysługujące ubezpieczonemu lub jego najbliższej rodzinie w przypadku m.in. śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku, uszczerbku na zdrowiu, śmierci rodziców lub teściów, a także urodzenia dziecka. Dodatkowo polisa zapewnia szeroki wachlarz usług assistance w postaci np. pomocy medycznej, pomocy psychologa czy opieki nad dziećmi.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również