ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Na ile chroni dziecko polisa szkolna?

Polisa NNW wykupiona w szkole jest ubezpieczeniem dobrowolnym, ale na ogół posiada ją większość uczniów. W poprzednim roku szkolnym w Polsce uczyło się 4,7 mln uczniów, spośród których ok. 3,5 mln posiadało ubezpieczenie szkolne NNW. Według Biura Rzecznika Ubezpieczonych polisa szkolna chroniła 8 na 10 uczniów.

Ochrona szkolnej polisy

Polisy NNW, czyli ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków, chronią na wypadek zajścia wypadku z udziałem ubezpieczonego dziecka. W ramach NNW można ubezpieczyć ucznia od:

  • urazów doznanych w związku z nieszczęśliwym wypadkiem, np. złamania kończyn, urazu głowy i innych,
  • śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku,
  • oparzeń, odmrożeń, urazów narządów wewnętrznych – są to ryzyka zwykle niewystępujące w podstawowej wersji ochrony,
  • udaru mózgu, zawału serca – opcje dodatkowe w szerszych zakresach ochrony ubezpieczeniowej.

Pakiet podstawowy

Większość towarzystw ubezpieczeniowych oferuje dwie opcje polisy szkolnej: wersję podstawową i rozszerzoną. Pierwszy wariant ubezpieczenia zapewnia szeroką ochronę, m.in. gwarantuje wypłatę świadczenia po śmierci dziecka w nieszczęśliwym wypadku (co może być nieocenioną pomocą przy organizowaniu pochówku), odszkodowanie w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu (złamania ręki, zwichnięcia palca itp.). Dziecko może zostać objęte ochroną także na wypadek innych zdarzeń, np. pobytu w szpitalu w następstwie NW, poważnego zachorowania. Ubezpieczenie pokrywa koszty leczenia oraz korepetycji.

Pakiet rozszerzony

Rozszerzony pakiet polisy szkolnej chroni dziecko także poza szkołą, 24 godziny na dobę, w kraju, a także za granicą. Ta opcja ubezpieczenia zapewnia ochronę ubezpieczonemu uczniowi w weekendy, ferie, a także w wakacje. Podstawowy pakiet z ograniczonym zakresem ochrony zabezpiecza dziecko w trakcie pobytu dziecka w szkole, w drodze z domu do szkoły i ze szkoły do domu.

Ważna jest suma ubezpieczenia

Przy polisie szkolnej duże znaczenie ma suma ubezpieczenia. Niestety oferty z niższą składką zazwyczaj oznaczają mniejsze sumy ubezpieczenia, tzn. od 5 000 zł do 30 000 zł, co jest równoznaczne z niższą wartością świadczeń. Warto, wybierając polisę szkolną, zdecydować się na opcję z wyższą sumą ubezpieczenia, tym bardziej, że często różnica w składce oscyluje w granicach 10 zł.

Ubezpieczenia NNW są najczęściej atrakcyjne cenowo ze względu na dużą liczbę ubezpieczonych uczniów, jednak często tym samym rodzice decydują się na niższą sumę ubezpieczenia.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również