ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Na ile szkolne ubezpieczenie NNW chroni Twoje dziecko?

Ubezpieczenie NNW zapewnia ochronę dla dziecka w razie nieszczęśliwego wypadku. W ramach takiej polisy małoletni są zabezpieczeni od urazów doznanych w związku z nieszczęśliwym wypadkiem, np. poważnego złamania kończyn, urazu głowy itp. Ubezpieczenie obejmuje także śmierć ucznia w następstwie nieszczęśliwego wypadku. Podstawowa wersja polisy niestety nie chroni dziecka w przypadku odmrożeń, oparzeń lub urazów wewnętrznych.

W szerszym zakresie polisy uczeń może być także chroniony w przypadku udaru mózgu czy też zawału serca. Kompleksowe ubezpieczenie NNW zapewnia świadczenia za uszczerbek na zdrowiu, zwrot kosztów leczenia, zasiłek dzienny w związku z czasową niezdolnością do nauki, a także pokrycie kosztów wypożyczenia lub zakupu protez oraz wszelkich przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych.

Ubezpieczenie NNW nie jest obowiązkowe. Szkoła może zapisać w swoim statucie wymóg posiadania NNW, ale dyrekcja nie może żądać zawarcia umowy ubezpieczeniowej z wybraną przez siebie firmą. Rodzic może sam decydować, czy wykupi polisę dostępną w szkole, czy zupełnie inną, wybraną przez siebie. Ubezpieczenie NNW może być wymagane przez szkołę w przypadku wyjazdów poza jej teren, np. na wycieczkę

Zaletą polisy NNW oferowanej przez szkołę jest na pewno cena składki. Placówka szkolna, ze względu na dużą liczbę uczniów, może wynegocjować niską cenę ubezpieczenia. Jednak koszt polisy jest także adekwatny do zakresu ochrony. Niska składka to wąski pakiet zabezpieczenia. Warto zapoznać się z ofertą szkolnego ubezpieczenia, zanim się zdecydujemy je wykupić. Jeśli uznamy, że proponowana polisa za mało chroni nasze dziecko, możemy sami poszukać indywidualnego ubezpieczenia NNW w innej instytucji ubezpieczeniowej.

W polisie NNW także ważna jest suma, na jaką ubezpieczony jest uczeń. Im wyższa kwota ubezpieczenia, tym wyższe świadczenie w razie nieszczęśliwego wypadku. Może to mieć duże znaczenie, jeśli nasze dziecko po jakimś urazie albo kontuzji będzie np. wymagało długotrwałej i kosztownej rehabilitacji.

Większość rodziców decyduje się na ubezpieczenie NNW proponowane przez szkołę, nawet nie znając warunków polisy. Jednak w przypadku dziecka chodzącego do szkoły, warto zapoznać z oferowaną ochroną, żeby nie przeżyć rozczarowania w przypadku, gdy po nieszczęśliwym zdarzeniu nasza pociecha będzie potrzebowała pieniędzy wypłaconych z ubezpieczenia.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również