ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Najdroższy do ubezpieczenia samochód w Polsce (spośród klasy budżetowej)

Szybkie, stare i nietypowe auta

Ubezpieczyciele wychodzą z założenia, że najwyższe składki na ubezpieczenia OC przypisane są do samochodów osiągających wysokie prędkości na drodze - o dużej pojemności silnika i liczbie koni mechanicznych pod maską. Statystycznie szybciej można spowodować wypadek komunikacyjny poruszając się z zawrotną prędkością sportowym autem, niż kompaktowym, miejskim samochodem. Nie musi to znajdować pokrycia w rzeczywistości, ale takie czynniki podwyższają składkę na obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne OC posiadaczy pojazdów mechanicznych.

Sportowe Audi najdroższe w ubezpieczeniu

Według serwisu Insure.com, najdroższym autem do ubezpieczenia OC jest obecnie model Audi R8 Spyder Quattro (cabrio).

Czy wiesz, że?

Samochód ten produkowany jest przez niemiecki koncern Volkswagen AG. Ma charakter sportowy i można go nabyć od 2006 roku w różnych wersjach. Pod względem technicznym, Audi R8 Spyder Quattro jest podobny do sportowego modelu Lamborghini Gallardo coupe. Oba samochody rozwijają wysokie prędkości na drodze, ale mogą być z powodzeniem użytkowane w mieście.

Samochód dostępny jest w wielu wersjach technicznych:

  • Audi R8 V8 - produkowany od 2006 roku, z silnikiem Audi FSI V8 32V, 8-cylindrowym o pojemności skokowej aż 4163 cm3, z napędem Quattro o mocy maksymalnej 430 KM. Przyspieszenie do „setki” w czasie 4,8 s.
  • Audi R8 V10 - produkowany od 2008 roku, z silnikiem 10-cylindrowym Audi FSI V10 40V, o napędzie Quattro i pojemności skokowej silnika 5204 cm3, samochód o mocy maksymalnej 525 KM. Przyspieszenie do „setki” w 3,8 s.
  • Audi R8 V10 GT - różni się od poprzednika tym, że jest produkowany od 2010 roku, ma maksymalnie 560 KM mocy oraz przyspiesza do „setki” w 3,6 s.

Jest to auto szybkie, sportowe, o bardzo dużej pojemności silnika, które rozwija na drodze zawrotne prędkości. Z tego względu jego polisa ubezpieczenia OC będzie kosztowała horrendalnie dużo, zwłaszcza jeśli właściciel pojazdu nie będzie mógł skorzystać z wypracowanych zniżek z tytułu bezszkodowego przebiegu historii ubezpieczenia.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również