ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Najlepsze ubezpieczenia domów drewnianych

Budulec drewnianego domu jest materią łatwopalną, więc straty w przypadku pożaru takiego budynku są dużo większe niż w przypadku domu murowanego. Należy szukać jak najkorzystniejszych ubezpieczeń domów drewnianych, o jak największej ochronie.

Jakie ubezpieczenie wybrać?

Najlepiej wybrać ubezpieczenie o jak najszerszym zakresie ochrony. Powinno zabezpieczać od ognia (ale też innych zdarzeń losowych), kradzieży elementów stałych oraz ruchomych, a także zawierać w pakiecie OC w życiu prywatnym. Jedną z lepszych ofert ubezpieczeń domów drewnianych posiada w swojej ofercie Concordia.

Dlaczego Concordia?

Ubezpieczenie domu drewnianego w Concordii jest jedną z lepszych polis z wielu względów. Do najważniejszych zalet należy to, iż jest tania, a firma nie stosuje zwyżek za palną konstrukcję budynku. W podstawowej cenie, przy pełnej ochronie, znajdują się wszystkie najważniejsze ryzyka. To nie wszystko, bowiem taką polisę można wykupić przez Internet, a więc nie wychodząc z domu. Umowa zawierana jest na 12 miesięcy z możliwością automatycznej odnowy.

Konieczność czytania OWU

Decydując się na zakup ubezpieczenia domu drewnianego, należy szczególnie dokładnie przeanalizować ogólne warunki ubezpieczeń, aby później nie być zaskoczonym ich zapisami. Ubezpieczenia domów drewnianych należy wybierać rozsądnie, nie koncentrując się jedynie na pożarze. Warto zwiększyć zakres ubezpieczenia: na przykład od dewastacji i kradzieży czy też możliwości podmycia i obsunięcia się ziemi. Nie należy zapominać o obostrzeniach, jakie stosują firmy ubezpieczeniowe, oraz o wyłączeniach.

Solidna polisa

Firmy ubezpieczeniowe niekoniecznie są zainteresowane ubezpieczaniem domów drewnianych – właśnie z uwagi na występujące zagrożenia (w szczególności pożar). Jeżeli takie ubezpieczenia znajdą się już w ofercie danej firmy, to należy dokładnie je sprawdzić i porównać ceny. Właścicielowi drewnianego domu potrzebna jest solidna polisa z dużym zakresem ochrony, a o taką trudno obecnie na rynku ubezpieczeniowym. Warto jednak nawet dopłacić do ubezpieczenia i spać spokojnie, niż mieć później kłopoty.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również