ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Nie odkładaj ubezpieczenia mieszkania na później

Choć większość nas zgadza się, że dorobek znajdujący się w mieszkaniu ma ogromne znaczenie, to i tak statystyki temu przeczą. Według nich aż co trzecie mieszkanie w Polsce nie jest objęte ubezpieczeniem.

Takie dane niepokoją, bo pokazują, że zakup ubezpieczenia mieszkaniowego wielu z nas odkłada na później. Wydaje nam się, że nie będzie nam ono potrzebne, a problemy w jakiś szczęśliwy sposób nam się nie przytrafią. Oczywiście możemy liczyć na szczęście, ale co tu dużo kryć, jest ono niepewne. Zamiast niego możemy zapewnić sobie pewność ochrony, do czego służą nowoczesne polisy mieszkaniowe.

Idealną sytuacją jest kupienie polisy mieszkaniowej w chwili zamieszkania w nowym lokum. Zanim zdecydujemy się na wybór określonego produktu, należy dokładnie przejrzeć ogólnego warunki ubezpieczenia. Wydawać by się mogło, że przy ubezpieczeniu nieruchomości przedmiot ochrony jest oczywisty. W praktyce sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana.

Polisy mieszkaniowe można podzielić na takie, które oferują ochronę podstawową oraz rozszerzoną. Korzystając z polisy w zakresie podstawowym zapewniamy sobie odszkodowanie w razie pojawienia się takich zdarzeń losowych jak pożar, uderzenie pioruna, uderzenie statku powietrznego, zapadanie się i osuwanie ziemi, zalanie, a także zniszczenie przez grad i huragan. Ochrona w szerszym zakresie obejmuje z kolei pomieszczenia gospodarcze, miejsca postojowe oraz garaże. W jeszcze bardziej rozszerzonych wersjach takie polisy mogą chronić również nasze mienie ruchome. Warunkiem jest bycie właścicielem tego mienia. Zwykle chodzi o ochronę sprzętu turystycznego, dzieł sztuki, sprzętu AGD i RTV, a także mebli.

Przedstawione tutaj informacje mają charakter ogólny. To oznacza, że przeglądając konkretne oferty polis mieszkaniowych, możemy spotkać się z różnymi ich modyfikacjami. Ubezpieczyciele mają w ofercie bardzo różne produkty z rozmaitymi wyłączeniami i zakresami ochrony. Warto dobrze je porównać przed zakupem i zdecydować się na takie rozwiązanie, które najlepiej nam odpowiada.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również