ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

NNW - skuteczna ochrona już za złotówkę miesięcznie

Dzięki polisie NNW możemy liczyć na wsparcie finansowe w sytuacji nieszczęśliwego wypadku. Jest to ochrona dobrowolna, sami decydujemy, czy z niej skorzystamy.

Oddzielnie bądź w pakiecie

Większość towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce oferuje samodzielne polisy, które chronią od następstw nieszczęśliwych wypadków. NNW jest także często nabywane jako dodatkowa usługa razem z innym ubezpieczeniem, np. OC czy AC.

Czasem polisę NNW możemy także uzyskać jako gratisowy dodatek do ubezpieczenia mieszkania. Otrzymując ubezpieczenie wypadkowe jako bonus, powinniśmy jednak sprawdzić jego warunki - zwłaszcza zakres ochrony, który nie zawsze bywa satysfakcjonujący.

Różne warianty ochrony

Polisy NNW indywidualne zapewniają elastyczny zakres ochrony, zwykle zależny od wariantu, na który zdecyduje się ubezpieczony/ Przykładowo ERGO Hestia proponuje dwa warianty umowy: ograniczony albo pełny. Pierwsza opcja jest tańszą wersją polisy, przeznaczoną dla osób, które chcą ubezpieczyć swoje zdrowie. Druga gwarantuje szerszą ochronę.

Chroni nawet w przypadku zawału

Przeglądając poszczególne oferty, można zauważyć, że ubezpieczyciele nie ograniczają zakresu ochrony tylko do typowych wypadków, np. złamania lub skręcenia kończyny. Przykładowo klienci firm Compensa oraz Uniqa mogą wykupić dodatkową ochronę przed skutkami wylewu wewnątrzczaszkowego oraz zawału serca, natomiast PZU oferuje taką opcję klientom do 30 roku życia za darmo. 

Przykładowe zakresy ochrony

Najbardziej zróżnicowaną ofertę NNW posiada Generali. Towarzystwo zadeklarowało, że koszt rocznej ochrony zaczyna się u nich już od 15 zł rocznie. Za kompleksowe ubezpieczenie NNW trzeba dopłacić od 40 zł do 50 zł. Dodatkowo oprócz standardowego zakresu ochrony, czyli śmierci ubezpieczonego na wskutek wypadku, Generali oferuje także 12 dodatkowych klauzul, m.in. rekompensatę skutków inwalidztwa, pobytu w szpitalu, a nawet porwania. Ubezpieczyciel wprowadza jednak ograniczenie wiekowe. Polisa w takiej formie jest dostępna tylko dla osób przed 65 rokiem życia.

W firmie ubezpieczeniowej Warta można wykupić NNW na okres, niż rok. Firma ta proponuje trzy różne sposoby wypłaty odszkodowania za trwały uszczerbek na zdrowiu. Polisa wykupiona w Warcie obejmuje również wypadki, które miały miejsce za granicą.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również