ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

O czym pamiętać, zmieniając ubezpieczyciela?

Jeśli jeszcze nie wybrałeś polisy, nie zwlekaj do ostatniej chwili. Możesz mieć potem zbyt mało czasu do dopełnienia koniecznych formalności.

Nie odsuwaj płatności pierwszej składki!

Jeśli zawierasz nowe ubezpieczenie, obejmie Cię ochroną wynikającą z warunków polisy dopiero po opłaceniu pierwszej składki (lub jej raty). Waśnie dlatego nie warto zwlekać z płatnością.

Zachowaj termin wypowiedzenia starej umowy

Zdecydowałeś się już na zakup nowego OC? Nie zapomnij zrezygnować dotychczas obowiązującej polisy. W tym celu złóż wypowiedzenie w terminie wskazywanym w umowie. Choć w przypadku OC nie trzeba zachowywać długich okresów wypowiedzenia - wystarczy zrezygnować pisemnie najdalej w ostatnim dniu obowiązywania umowy, to jeśli spóźnisz się choć dzień, polisa automatycznie się przedłuży. Nie warto biernie czekać z przesłaniem formularza rezygnacji, bo możesz przegapić ostateczny termin i będziesz zobowiązany do opłacenia niechcianej polisy.

Bonus/malus

Zmieniając towarzystwo ubezpieczeniowe, agent przeprowadzi z Tobą wywiad ubezpieczeniowy. Zostaniesz wypytany o okres bezszkodowej jazdy. By nie stracić okazji do korzystnej zniżki, dowiedz się u swojego dotychczasowego ubezpieczyciela, od ilu dokładnie lat nie spowodowałeś żadnej szkody drogowej, a zyskasz większe korzyści ze zniżki bonus/malus.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również