ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Obniż cenę ubezpieczenia domu w 5 krokach

Rezygnacja z ubezpieczenia domu lub mieszkania często wynika nie tylko z chęci odciążenia budżetu domowego, ale również z przeświadczenia, że jest ono po prostu drogie. Warto jednak wiedzieć, że taka polisa nie zawsze musi być kosztowna. Poniżej przedstawiamy 5 sposobów na obniżenie ceny ubezpieczenia nieruchomości.

Zadbaj o zabezpieczenia

Firmy ubezpieczeniowe doceniają klientów troszczących się o swoje bezpieczeństwo. Instalacja kilku zabezpieczeń zapewni nie tylko ochronę przed włamaniem czy pożarem, ale pozwoli również obniżyć koszty polisy. Warto zainwestować m.in. w:

  • system alarmowy,
  • przeciwwłamaniowe drzwi, okna, rolety,
  • domofon z wizjerem.

Wyłapuj zniżki

Klienci towarzystw ubezpieczających są kuszeni licznymi upustami. Warto rozeznać się w ofertach ubezpieczycieli i zapytać o szczegóły. Często można liczyć na zniżki w przypadku:

  • przedłużania umowy,
  • zakupu pakietu kilku polis,
  • rezygnacji z płatności w ratach.

Wybierz kupno polisy przez internet

Sprzedaż online zawsze jest tańsza od tradycyjnej. Nie inaczej jest w przypadku rynku ubezpieczeniowego, coraz dynamiczniej rozwijającego się w trybie direct. Kupno polisy przez internet może zapewnić zniżkę rzędu kilku procent – a niekiedy nawet 10%.

Drobne szkody pozostaw w spokoju

Na wysokość składki ubezpieczeniowej wpływa m.in. historia ubezpieczenia. Warto postarać się o bezszkodowy rok i zrezygnować z likwidacji mało istotnych szkód, których wartość nie przekracza kilkuset złotych. Dzięki temu wielkość płaconej składki nie wzrośnie, a być może ulegnie nawet obniżeniu.

Nie ubezpieczaj wszystkiego

Rezygnacja z pełnej ochrony jest opłacalna i uzasadniona. Łupem złodziei padają jedynie wartościowe przedmioty, tak więc ubezpieczanie całego posiadanego mienia nie ma większego sensu. Podobnie nie ma powodów by ubezpieczać dom od powodzi, gdy nie mieszkamy w pobliżu terenów zalewowych.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również