ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Czym jest ubezpieczenie OC najemcy, ile kosztuje i gdzie je kupić?

Studenci i pracownicy – to dwie główne grupy najemców lokali mieszkalnych. Jeżeli szukasz mieszkania, które będziesz mógł wynająć, powinieneś pomyśleć o ubezpieczeniu OC najemcy. Posiadając OC najemcy nieruchomości, możesz szybciej znaleźć właściciela, który podpisze z Tobą umowę najmu.

 

Czym jest polisa OC najemcy?

Ubezpieczenie OC najemcy to polisa, która chroni najemcę (lokatora) przed finansowymi skutkami różnych nieprzewidzianych zdarzeń. Posiadając OC najemcy lokalu, możesz mieć pewność, że ubezpieczyciel pokryje koszty szkód spowodowanych m.in. przez:

  • pożar, zalanie czy uderzenia pioruna,
  • ciebie – gdy uszkodzisz mienie należące do właściciela lub innej osoby,
  • włamywacza.

Przykład: Wychodząc do pracy, zapomniałeś wyłączyć żelazko. W efekcie w mieszkaniu wybuchł pożar. Dzięki temu, że posiadasz OC najemcy nieruchomości, szkody spowodowane w mieniu wynajmującego pokryje ubezpieczyciel.

Zakres ochrony, z jakiej będziesz korzystać, zawsze zależy od zapisów znajdujących się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). Lektura tego dokumentu jest obowiązkowa przed zakupem każdego ubezpieczenia.

Gdzie kupić OC najemcy ruchomości?

Pakiet najemcy z ubezpieczeniem OC możesz kupić w różnych firmach ubezpieczeniowych. Taki produkt proponują m.in.: PZU, Warta, Ergo Hestia, Compensa i AXA.

OC najemcy PZU

Ubezpieczenie mieszkania oferowane przez PZU to produkt przeznaczony zarówno dla właścicieli mieszkań, jak i lokatorów. OC najemcy PZU daje lokatorom zabezpieczenie na wypadek spowodowania przez nich szkód. Ubezpieczyciel pomoże też w nagłych sytuacjach, wzywając i opłacając np. hydraulika czy szklarza.

OC najemcy Warta

Warta proponuje OC najemcy jako rozszerzenie do produktu Warta Dom. W ramach tego produktu klient nabędzie ochronę od zdarzeń losowych oraz kradzieży z włamaniem czy rabunku. Firma pokryje też koszty szkód wyrządzonych przez najemcę właścicielowi mieszkania.

OC najemcy Ergo Hestia

OC najemcy Ergo Hestia to dodatkowa ochrona, z jakiej może skorzystać osoba kupująca ubezpieczenie. W ramach tego rozszerzenia ubezpieczyciel proponuje, że pokryje szkody spowodowane np. zniszczeniem lub uszkodzeniem mienia osoby trzeciej.

OC najemcy Compensa

Firma Compensa oferuje klientom – przedsiębiorcom prowadzącym działalność polegającą na wynajmie nieruchomości – OC najemcy. W ten sposób mogą oni zabezpieczyć się na wypadek, gdyby lokatorzy spowodowali szkody w ich mieniu.

OC najemcy AXA

Ubezpieczenie OC najemcy nieruchomości oferowane jest także przez firmę AXA. Klienci mogą rozszerzyć ochronę m.in. o ubezpieczenie szyb, ubezpieczenie od powodzi, ubezpieczenie od przepięć czy assistance domowy, zapewniając sobie w ten sposób kompleksowe wsparcie na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.

OC najemcy – cena

Ile kosztuje OC najemcy oferowane przez PZU, Wartę, ErgoHestię, Compensę czy AXA? Firmy ubezpieczeniowe nie podają na swoich stronach internetowych dokładnych cen. Oznacza to, że składka jest wyliczana indywidualnie dla każdego klienta. Informację o jej wysokości można otrzymać po kontakcie z firmą ubezpieczeniową.

Interesuje cię ubezpieczenie OC najemcy, ale nie chcesz przepłacać? Najlepszym sposobem na znalezienie korzystnej polisy jest porównanie ofert. Skontaktuj się z agentami poszczególnych firm ubezpieczeniowych, aby poznać ich propozycje. W ten sposób będziesz mógł wybrać ubezpieczenie o najlepszym stosunku ochrony do ceny.

Pamiętaj, że koszt OC najemcy zależy od zakresu oferowanej ochrony oraz dodatkowych rozszerzeń, na które się zdecydujesz. Przykładowo PZU proponuje m.in. ubezpieczenie przedmiotów od stłuczenia, ubezpieczenie ochrony prawnej i ubezpieczenie Asystent Zdrowotny.

Marek Pawłowski Marek Pawłowski

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również