ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Ubezpieczenie opon – mały wydatek, a wielka korzyść

Ubezpieczenie opon będzie dla ciebie strzałem w dziesiątkę, jeśli obawiasz się gwoździa, szkła lub innych niepożądanych przedmiotów znajdujących się na drodze, które mogłyby przebić twoją oponę. Assistance opony to niedrogie i nieobowiązkowe ubezpieczenie, które z pewnością przyda się każdemu kierowcy.  Sprawdź, na czym polega i ile kosztuje.

Czym jest opony assistance?

Ubezpieczenie opon jest całkowicie dobrowolną i nieobowiązkową polisą, którą możesz wykupić jako właściciel swojego samochodu. W największym skrócie assistance opony zapewnia ci opiekę nad pojazdem samochodowym w razie nieumyślnego przebicia opony.

Na co mogę liczyć, posiadając ubezpieczenie opon?

Przed zawarciem umowy warto się zapoznać z tym, czego masz prawo oczekiwać po wejściu w posiadanie swojego nowego ubezpieczenia opon. W związku z powyższym przedstawiamy profity wynikające z zakupu ubezpieczenia opon.

  • Dowolna liczba zgłoszeń w ciągu roku – wypadki związane z przebiciem opony zdarzają ci bardzo się często? Pomoc możesz wezwać nieograniczoną liczbę razy w ciągu roku, nie musisz się o to martwić.
  • Gwarancja na terenie całej Polski – wyjeżdżasz w daleką podróż służbową albo na wakacje na drugi koniec kraju? Nie ma problemu! Z ubezpieczeniem opon możesz czuć się bezpiecznie w każdym miejscu i o każdej porze.
  • Pomoc informacyjna – myślisz, że poradzisz sobie jednak sam, ale po chwili okazuje się, że potrzebujesz do tego pomocnej dłoni? Wybierz numer telefoniczny infolinii do swojego ubezpieczyciela, a on udzieli ci niezbędnych informacji.
  • Holowanie pojazdu do warsztatu – jeżeli okaże się, że sama wymiana opony na miejscu nie będzie wystarczająca, to pracownicy wybranego przez ciebie zakładu ubezpieczeń odholują twój pojazd do partnerskiego warsztatu.

Warto zaznaczyć, że na pomoc wynikającą z ubezpieczenia opon w większości przypadków możesz liczyć tylko na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Tylko niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują także ubezpieczenie na terenie Unii Europejskiej. O terytorium obowiązywania ochrony ubezpieczeniowej przeczytasz w OWU Assistance opony.

Na jaki okres można wykupić ubezpieczenie opon?

Polisę tego typu można wykupić na okres roku, czyli 12 miesięcy. W większości firm możesz je wykupić w postaci dodatku do ubezpieczenia OC, OCP lub CARGO.

Czy ubezpieczyciel może odmówić mi pomocy?

Tak, firma ubezpieczeniowa ma do tego pełne prawo w podanych poniżej przypadkach:

  • jeżeli opona została uszkodzona celowo lub był to wynik jej zaniedbania,
  • jeżeli kierowcą pojazdu była osoba pod wpływem środków odurzających lub nie była uprawniona do tej czynności,
  • jeżeli pojazd został przeciążony albo był wykorzystywany do wyścigów.

Ile kosztuje ubezpieczenie opon?

We wstępie do tego artykułu nakreśliliśmy, że ubezpieczenie opon należy do tanich. Teraz przybliżymy ci ten temat.

Ubezpieczenie opon rzeczywiście nie jest dużym wydatkiem, ponieważ zazwyczaj jest dodatkiem do polis typu OC lub AC. Na stronach ubezpieczycieli możesz spotkać się z różnymi cenami, oscylują one jednak w okolicach 20 złotych. Na rynku znajdziesz też tańsze oferty nawet w cenie siedmiu albo dziewięciu złotych.

Aby znaleźć najtańszą i najbardziej korzystną opcję, możesz skorzystać z porównywarki ubezpieczeń online dostępnej na stronie Compero.pl. Dzięki temu narzędziu dowiesz się, ile dokładnie kosztuje dodatek w postaci ubezpieczenia opon u danych ubezpieczycieli. Wiele towarzystw, które współpracują z multiagencją Compero, oferuje ubezpieczenie opon w korzystnych pakietach z obowiązkową polisą OC. 

Patrycja Kowalewska Patrycja Kowalewska

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również