ikonka palmy
Ubezpieczenie turystyczne

Zamów bezpłatną rozmowę z naszym konsultantem lub przejdź do kalkulatora i wybierz oferty dla siebie!

Planujesz urlop w Czechach? Pamiętaj o polisie turystycznej

Bliskość południowego sąsiada może uśpić naszą czujność, a tymczasem wypadek czy choroba może zdarzyć się wszędzie. Wówczas będziemy zmuszeni do skorzystania z pomocy medycznej. Czechy to malownicze państwo, nie brakuje tam miejsc, które warto odwiedzić. Nie zapominajmy też o kurortach górskich, z wyciągami i trasami narciarskimi. Narty to bardzo kontuzjogenny sport. Jak należy przygotować się do wyjazdu na urlop do Czech? Czy warto nabyć ubezpieczenie turystyczne?

Określ ryzyko

Nie wolno rezygnować z wykupienia polisy turystycznej, ale jej zakres ochrony powinien zależeć od tego, w jakim celu wyjeżdżamy. Jeśli stawiamy na góry, ryzyko wypadku się zwiększa. Wówczas powinniśmy ubezpieczyć również ewentualne koszty ratownictwa i poszukiwania górskiego. Jeżeli mamy zamiar uprawiać sporty zimowe i zjeżdżać na nartach czy desce snowboardowej, powinniśmy się ubezpieczyć na wypadek następstw nieszczęśliwych wypadków. W tym przypadku standardowe polisy mogą okazać się niewystarczające. Lepiej rozszerzyć ochronę o koszty leczenia, wspomniane ratownictwo, a także transport medyczny.

KL, NNW i OC

Ubezpieczenie kosztów leczenia pozwala na pokrycie kosztów wizyt lekarskich, leczenia ambulatoryjnego, konsultacji medycznych, a także niezbędnych lekarstw, środków opatrunkowych, zabiegów i badań oraz pobytu w szpitalu, leczenia stomatologicznego i ewentualnej operacji. Nie wolno również zapominać o ubezpieczeniu OC oraz assistance, tak pomocnych w nagłych przypadkach. Należy pamiętać, że w Czechach ratownictwo górskie oraz transport śmigłowcem są płatne, dlatego należy wybierać polisy z jak największymi limitami. Są to bardzo drogie usługi, ale nie wolno na tych polisach oszczędzać. Jeżeli ktoś ma zamiar w Czechach uprawiać sporty ekstremalne, powinien zastanowić się nad wykupieniem rozszerzonego pakietu ubezpieczeń wypadkowych.

O czym jeszcze pamiętać?

Osoby planujące wyjazd do Czech powinny wiedzieć o kilku podstawowych rzeczach: między innymi o tym, jak poruszać się po czeskich drogach. Druga sprawa to woda. W większości miejsc nadaje się ona do picia. Nie należy zapominać o pieniądzach. W Czechach jest dużo bankomatów i kantorów, gdzie można wymienić złotówki, ale niestety po niezbyt korzystnym dla Polaków kursie. Najlepiej wymienić pieniądze na granicy. W jakim języku najlepiej porozumiewać się w Czechach? Wielu młodych Czechów zna już język angielski, ale dobrze też znać kilka zwrotów po czesku. Powinno się również znać numery telefonów alarmowych.

Expert Compero Expert Compero

ikonka palmy
Ubezpieczenie turystyczne

Zamów bezpłatną rozmowę z naszym konsultantem lub przejdź do kalkulatora i wybierz oferty dla siebie!

Planujesz urlop? Pamiętaj o ubezpieczeniu na czas swojej podróży.
Oblicz składkę

Przeczytaj również