ikonka palmy
Ubezpieczenie turystyczne

Zamów bezpłatną rozmowę z naszym konsultantem lub przejdź do kalkulatora i wybierz oferty dla siebie!

Planujesz urlop w Czechach? Sprawdź, jakie ubezpieczenie wykupić

Zakres niezbędnych ubezpieczeń zależy od celu podróży. Bez względu na to, czy jedziemy do Czech, czy do Hiszpanii. Innego typu polisę musimy wykupić, jeśli zamierzamy wspinać się po skałach lub nurkować, innego typu, jeżeli jedziemy zwiedzać muzea, stare miasteczka i przesiadywać w kawiarniach.

Jeśli mamy w planach typowe zwiedzanie, powinniśmy się koniecznie zaopatrzyć w polisy KL (ubezpieczenie kosztów leczenia), sssistance i NNW. Ubezpieczenie KL zagwarantuje nam bezpłatne leczenie w Czechach, możemy z niego skorzystać w razie choroby lub nagłego wypadku. Pokryje koszty wizyty lekarskiej, leczenia ambulatoryjnego, leków, konsultacji medycznych, zabiegów, badań, hospitalizacji, operacji i transportu do placówki medycznej.

Ubezpieczenie assistance zagwarantuje nam pomoc w nagłych wypadkach. Zakres tej polisy jest bardzo zróżnicowany. Najczęściej obejmuje: udzielanie informacji, transport medyczny do kraju, transport dla osoby towarzyszącej nam w podróży, pomoc prawną, pomoc tłumacza oraz opiekę nad dziećmi.

Ubezpieczenie NNW przydaje się w codziennym życiu i na wyjeździe. Jeśli zdarzy się wypadek, zostanie wypłacone ubezpieczenie. Wysokość ubezpieczenia jest uzależniona od procentowego uszczerbku na zdrowiu. Jeśli chorujemy przewlekle, należy koniecznie powiadomić o tym ubezpieczyciela przy podpisywaniu umowy. Gdy dojdzie do zdarzenia na skutek choroby przewlekłej, a nie wykupimy adekwatnej zwyżki do polisy, nie otrzymamy świadczenia.

Jeśli nasze plany turystyczne są bardziej aktywne i zamierzamy skupić się na czeskich górach, wykupmy polisy: KL, assistance, NNW, ubezpieczenie kosztów ratownictwa górskiego. Pierwsze trzy polisy powinien posiadać każdy turysta, nawet jeśli zamierza tylko wypoczywać w hotelowej kawiarni. Turystyka górska jest bardziej wymagająca. Warto rozważyć ubezpieczenie na wyższą kwotę. Ważne jest także, by polisa gwarantowała zwrot kosztów za poszukiwania i ratownictwo górskie. Wiele standardowych polis turystycznych nie gwarantuje tego świadczenia. W razie wypadku w górach, osunięcia się, upadku, złamania, zabłądzenia – uzyskamy pomoc, ale zostaniemy obciążeni kosztami.

Bez względu na charakter naszego wyjazdu do Czech, zaopatrzmy się w pakiet ubezpieczeń, który pozwoli nam cieszyć się z podróży bez zmartwień.

Expert Compero Expert Compero

ikonka palmy
Ubezpieczenie turystyczne

Zamów bezpłatną rozmowę z naszym konsultantem lub przejdź do kalkulatora i wybierz oferty dla siebie!

Planujesz urlop? Pamiętaj o ubezpieczeniu na czas swojej podróży.
Oblicz składkę

Przeczytaj również