ikonka palmy
Ubezpieczenie turystyczne

Zamów bezpłatną rozmowę z naszym konsultantem lub przejdź do kalkulatora i wybierz oferty dla siebie!

Ubezpiecz się od rezygnacji z podróży

Po chwilowym zastoju spowodowanym kryzysem, a także wydarzeniami politycznymi w krajach arabskich coraz więcej osób wybiera wypoczynek w ośrodkach zagranicznych, a nie nad polskim morzem czy w górach. Wiele osób, nie mając nawet odłożonych na ten cel pieniędzy, posiłkuje się kredytem i woli wyjechać nawet do niedalekiej Chorwacji niż nad Bałtyk, ponieważ tam jest po prostu atrakcyjniej.

Do wyjazdów zagranicznych Polacy często przygotowują się przez cały rok i niestety często zapominają o ubezpieczeniach podróży. Jeżeli są to wycieczki grupowe, wówczas na organizatorze spoczywa obowiązek ubezpieczenia urlopowiczów. Ale trzeba wiedzieć, że jest to zazwyczaj najtańsze z możliwych ubezpieczenie i niekoniecznie zapewniające właściwą ochronę ubezpieczonych. Dlatego najlepiej samemu wszystko dokładnie sprawdzić, a nawet wykupić dodatkową polisę na własną rękę, ponieważ na takich wyjazdach różne rzeczy mogą się zdarzyć łącznie z wypadkiem, chorobą oraz leczeniem szpitalnym, które generują wysokie poważne koszty.

Trzeba też być przygotowanym na to, że może przydarzyć się sytuacja, w której planujący wyjazd zagraniczny zmuszony zostanie go odwołać, czyli zrezygnować z podróży. Co wówczas? Czy traci pieniądze czy tylko część z nich? O tym należy rozmawiać z organizatorem czy biurem podróży przed wykupieniem wczasów zagranicznych. Warto też ubezpieczyć się na wypadek rezygnacji z wyjazdu zagranicznego, bowiem takie sytuacje po prostu się zdarzają. Chcąc ubezpieczyć się przed utratą swoich pieniędzy zainwestowanych w wyjazd zagraniczny, można wykupić polisę turystyczną z dodatkowym ubezpieczeniem na wypadek wspomnianej rezygnacji z podróży.

Na wstępie należy zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczeniowymi, ponieważ tam są zapisane sytuacje, w jakich przysługuje wypłata odszkodowań, a w jakich nie przysługuje. Jednakże w większości firm ubezpieczeniowych pieniądze z tytułu rezygnacji z wycieczki czy innego wyjazdu zagranicznego należą się w takich sytuacjach jak: nieszczęśliwego wypadku potwierdzonego opinią lekarską, śmierci bliskiej osoby, utratę mienia w wyniku na przykład rozboju, gdy poszkodowany wskutek tego nie może wyjechać, oraz jeżeli ubezpieczonemu skradzione zostaną dokumenty i nie może tym samym uczestniczyć w podróży. Ale są też ubezpieczyciele, którzy honorują na przykład: chorobę dziecka, powikłania ciążowe, wypowiedzenie umowy o pracę lub odwołanie przez pracodawcę z urlopu. Wszystko to należy dokładnie sprawdzić przed zaplanowanym wyjazdem i wykupieniem odpowiednich ubezpieczeń. Należy też zwracać uwagę na terminy obowiązujące przy wykupie tego rodzaju ubezpieczeń, ponieważ są różne w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych.

Expert Compero Expert Compero

ikonka palmy
Ubezpieczenie turystyczne

Zamów bezpłatną rozmowę z naszym konsultantem lub przejdź do kalkulatora i wybierz oferty dla siebie!

Planujesz urlop? Pamiętaj o ubezpieczeniu na czas swojej podróży.
Oblicz składkę

Przeczytaj również