ikonka palmy
Ubezpieczenie turystyczne

Zamów bezpłatną rozmowę z naszym konsultantem lub przejdź do kalkulatora i wybierz oferty dla siebie!

Po co turyście polisa?

Wyjeżdżając na urlop, mało kto przewiduje czarny scenariusz (wypadki drogowe i lotnicze, problemy komunikacyjne). Jednak czasami wymarzone wakacje stają się koszmarem, który ciągnie się przez lata, a z pozoru tania wycieczka prowadzi nas do bankructwa.

Aby uniknąć takich nieprzyjemnych sytuacji, najbezpieczniej wykupić dodatkową polisę ubezpieczeniową. Na rynku istnieje wiele ofert skierowanych zarówno do wszystkich turystów (dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne lub ubezpieczenie w przypadku kradzieży), jak i do indywidualnych klientów, którzy poszukują ochrony na wypadek konkretnych zdarzeń (np. ubezpieczenia narciarskie, lotnicze).

Dzięki dodatkowym niewielkim kosztom możemy ułatwić i uprzyjemnić pobyt w nowym miejscu. W sytuacji choroby, kradzieży bagażu lub uszkodzenia samochodu, ubezpieczyciel musi zwrócić koszty skradzionego mienia, zagwarantować zwrot kosztów leczenia, zapewnić naprawę samochodu bądź pojazd zastępczy. Podobnie jest w przypadku wykupienia dodatkowych ubezpieczeń lotniczych. Ubezpieczyciel musi zagwarantować nam w przypadku zagubienia lub uszkodzenia bagażu zwrot jego wartości. W przypadku odwołania lotu lub jego opóźnienia turyści mają zagwarantowany zwrot kosztów biletów lub transport zastępczy.  

Oferty ubezpieczycieli są bardzo podobne. Jak zatem wybrać tę najkorzystniejszą dla siebie? Przede wszystkim na początek należy sprawdzić, jakie ubezpieczenie zapewnia nam np. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Jakie roszczenia możemy wnosić, posiadając ubezpieczenie wykupione z wycieczką w biurze podróży oraz co gwarantuje nam ubezpieczenie lotnicze wykupione w cenie biletu lotniczego. Jeśli wysokość i forma polisy będą dla nas satysfakcjonujące, nie jest konieczne wykupowanie dodatkowego ubezpieczenia. Posiadanie jednak dodatkowej polisy zapewnia nam zdecydowanie większy komfort w czasie podróży.

Expert Compero Expert Compero

ikonka palmy
Ubezpieczenie turystyczne

Zamów bezpłatną rozmowę z naszym konsultantem lub przejdź do kalkulatora i wybierz oferty dla siebie!

Planujesz urlop? Pamiętaj o ubezpieczeniu na czas swojej podróży.
Oblicz składkę

Przeczytaj również