Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.
Sprawdź swoją cenę w 5 minut.
Nie ma dnia, w którym ktoś nie ucierpiałby z powodu mniej lub bardziej poważnego wypadku. Pamiętajmy, że te mogą dotknąć każdego o każdej porze w dowolnym miejscu: w domu, w pracy, podczas podróży. Konsekwencje nieprzewidzianych zdarzeń mogą w mgnieniu oka odmienić nasze życie na zawsze.
Wypadki drogowe
Przyjrzyjmy się statystykom policyjnym, dotyczącym samych tylko wypadków drogowych w Polsce w 2013 roku:
doszło do aż 35 847 wypadków z udziałem kierowców,
zginęło wskutek tego 3 357 osób,
rannych zostało 44 059 uczestników ruchu.
Jeśli podkreślimy przy tym, że do większości zdarzeń, bo 72,7%, doszło w terenie zabudowanym, z czego 10,2% na przejściu dla pieszych, łatwo zdać sobie sprawę, że na ryzyko narażony jest nie tylko kierowca, ale i pieszy, którym może być nasze dziecko bądź my sami.
Wypadki przy pracy
Na niebezpieczeństwo narażeni jesteśmy podczas wykonywania obowiązków zawodowych. Wystarczy chwila nieuwagi, by wskutek zaniedbań, rutyny czy niezdarności, trafić do szpitala. Według danych GUS-u w ciągu 2013 roku w Polsce:
doszło do 88 267 wypadków przy pracy,
zmarło wskutek tego 277 osób,
538 zostało ciężko rannych,
wypadek uniemożliwił pracę poszkodowanym średnio na 41 dni.
Wypadki wśród dzieci szkolnych
Według danych SIO wśród uczniów placówek oświatowych w roku szkolnym 2012/2013:
doszło do 71 471 wypadków,
zginęło wskutek nieszczęśliwych zdarzeń 12 dzieci,
224 uczniów odniosło ciężkie obrażenia.
Wskutek wypadku możemy nie tylko wymagać długotrwałego leczenia, ale nawet stać się niezdolnym do pracy do końca życia. Stracimy wówczas źródło dochodu. Nie będziemy w stanie zgromadzić pieniędzy nie tylko na leki czy opiekę medyczną, ale także na potrzeby codziennego funkcjonowania i utrzymania rodziny.
Nawet jeśli doznamy w wyniku wypadku mniej poważnych obrażeń, proces rehabilitacji może zmusić nas do tymczasowego zaprzestania pracy zarobkowej. Statystycznie osoba bezrobotna potrzebuje aż 6 miesięcy na znalezienie nowego miejsca zatrudnienia.
Licząc na państwową pomoc w postaci zasiłków, możemy się srogo rozczarować. Niewiele problemów rozwiążą niskie świadczenia rentowe i socjalne. Pamiętajmy też, że wcale niełatwo przekonać urzędników do tego, że pieniężne wsparcie rzeczywiście nam się należy.
Jaką pomoc zapewni polisa NNW?
Ubezpieczenie NNW już przy składkach rzędu 50 zł jest w stanie zabezpieczyć nas przed finansowymi konsekwencjami wypadków. Ubezpieczyciel:
pokryje koszty leczenia i rehabilitacji,
wypłaci zasiłek szpitalny,
zagwarantuje opiekę medyczną,
zapewni pomoc finansową z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu,
wypłaci świadczenie rodzinie w przypadku śmierci ubezpieczonego,
pokryje koszty pogrzebu.
To jedynie główne zalety polis NNW, które działają (w zależności od oferty) nie tylko w zakresie nieszczęśliwych wypadków, ale także nagłych zachorowań, takich jak zawał serca czy udar mózgu.
Ubezpieczenia NNW oferują szeroki zakres ochrony. Dzięki temu można dostosować warunki umowy do indywidualnych potrzeb, by zabezpieczyć się przed tymi zagrożeniami, których najbardziej się obawiamy.
Jeśli nie wiesz, na który wariant polisy się zdecydować i który zakład ubezpieczeń proponuje najlepsze warunku ochrony w porównaniu do ceny, zapytaj o to doradców compero.pl.
Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.
Sprawdź swoją cenę w 5 minut.