ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Polisa na wypadek zachorowania na raka

Czy wiesz że...?

Tylko w 2010 roku, według Krajowego Rejestru Nowotworów, liczba nowych zachorowań na raka wyniosła około 155 tys. Zgłoszono 70 024 pierwszorazowych zachorowań na nowotwory złośliwe u mężczyzn oraz 70 540 u kobiet. Na każde 100 tys. polskiej populacji przypadka 365 zachorowań na nowotwory złośliwe, a liczba zgonów wynosi 132.

Warto się ubezpieczyć

Prawdopodobieństwo zachorowania na nowotwór jest wysokie, dlatego coraz częściej ubezpieczyciele namawiają klientów do zawarcia umowy polisy chroniącej na wypadek zachorowania na raka. Jest to w szczególności wskazane u osób, u których w najbliższej rodzinie zdarzyły się takie choroby.

Najczęściej takie ubezpieczenie kupowane jest w pakiecie, np. z ubezpieczeniem na życie, jako umowa dodatkowa, a koszt wykupienia takiej opcji jest niewielki - wynosi kilka złotych miesięcznie. Tylko w nielicznych towarzystwach ubezpieczeniowych istnieje możliwość wykupienia polisy na raka indywidualnie, bez konieczności podpisywania jakichkolwiek innych umów ubezpieczeniowych.

Uwaga!

Najczęściej do polisy zabezpieczającej na wypadek zachorowania na raka nie mogą w ogóle przystąpić osoby, u których lekarze już zdiagnozowali wcześniej nowotwór złośliwy.

Podpisując umowę polisy od zachorowania na raka trzeba zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia, a zwłaszcza z wyłączeniami odpowiedzialności ubezpieczyciela. Może on nie wypłacić odszkodowania, jeśli klient zachoruje na nowotwór przedinwazyjny lub niezłośliwy, o ile mowa jest o ubezpieczeniu na nowotwór złośliwy.

W AXA można wykupić polisę chroniącą przed zachorowaniami na raka złośliwego, niezłośliwego guza mózgu i raka in situ. Z ubezpieczenia jednak wyłączone są niektóre nowotwory we wczesnym etapie rozwoju.

Dokąd po polisę?

Ubezpieczenie zapewniające ochronę na wypadek zachorowania na raka po raz pierwszy na polski rynek ubezpieczeniowy wprowadziło ING Życie. Później dołączyły do niego i inne firmy ubezpieczeniowe, w tym AIG, AXA i Allianz.

W ING Życie trwa kampania reklamowa „Zrób rakowi wspak”. Polisa „Rakowi Wspak” jest ubezpieczeniem na wypadek zachorowania na nowotwór, występujące w dwóch wariantach - dostępnych zależnie od płci ubezpieczonego. Polisa dedykowana jest dla klientów w wieku od 18 do 61 lat. Z chwilą postawienia diagnozy ubezpieczony otrzymuje świadczenie w wysokości do 40 proc. sumy ubezpieczenia, a dalsze świadczenia wypłacane są w zależności od postępów choroby i zastosowanej metody leczenia.

W przypadku kobiet ubezpieczenie „Rakowi Wspak” (wariant: ONA) zapewnia ochronę w przypadku nowotworów złośliwych piersi, macicy, szyjki macicy, jajnika, jajowodu, sromu i pochwy. W wariancie rozszerzonym można dodać do ubezpieczenia inne rodzaje nowotworów złośliwych, podobnie jak w przypadku polisy dla mężczyzn (wariant: ON), która w pakiecie podstawowym obejmuje nowotwory złośliwe gruczołu krokowego, prącia, jąder, oskrzeli i płuc.

Pakiet ubezpieczeniowy w ING Życie w przypadku polisy na wypadek zachorowania na raka nie obejmuje następstwa rozpoznanych chorób lub objawów chorób, które były diagnozowane lub leczone przed dniem rozpoczęcia ochrony ubezpieczeniowej, a o których klient nie poinformował ubezpieczyciela.

W AIG można wykupić samodzielny produkt chroniący od ryzyka zachorowania na nowotwór - polisę „Triumf”. Jest ona dostępna dla osób w wieku od 20 do 59 lat i występuje w dwóch wariantach - jako ubezpieczenie indywidualne oraz ubezpieczenie dla siebie i partnera. W ofercie AIG znajduje się także polisa „Szansa”, kierowana wyłącznie do kobiet, bowiem obejmuje ona ryzyko zachorowania na siedem najczęściej występujących nowotworów kobiecych.

W przypadku polis na wypadek raka w ING i AXA ubezpieczony przy wystąpieniu zdarzenia ubezpieczonego, czyli zachorowania na nowotwór złośliwy, będzie uzyskiwał comiesięczną wypłatę świadczenia. W AXA okres wypłaty wynosi 12 miesięcy, a do tego ubezpieczony ma prawo korzystać z assistance medycznego oraz z dostępu do świadczeń ambulatoryjnych.

Szukasz polisy, która zabezpieczy Cię finansowo, gdy zachorujesz na nowotwór? Porównaj dostępne oferty ubezpieczeniowe na compero.pl.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również