ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Polisa ochronna czy inwestycyjna?

Nie dla każdego z nas i nie w każdym momencie życia najważniejsza jest ochrona życia i zdrowia. Są takie momenty np. gdy jeszcze nie założyliśmy rodziny albo jeśli nie mamy zamiaru jej zakładać, w których znacznie bardziej niż wypłata świadczenia na wypadek śmierci, ważne jest dla nas oszczędzanie i budowanie kapitału. Produkty ubezpieczeniowe dają takie możliwości.

Z polisą na życie można oszczędzać na kilka sposobów. Można np. skorzystać z produktu na życie i dożycie, w ramach którego odpowiednie świadczenie jest wypłacane naszym bliskim jeśli nagle umrzemy, albo nam jeśli dożyjemy wieku uzgodnionego w umowie. Można także skorzystać z polis z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym, jednak trzeba mieć świadomość tego, że zakres ochrony życia i zdrowia jest często symboliczny.

Produkty te różnią się od siebie funkcją – jedne bardziej stawiają na ochronę, inne bardziej na inwestycje, choć w większości przypadków sami decydujemy, jak duża część składki ma być przeznaczona na każdy z tych celów. W przypadku oszczędzania warto pamiętać o tym, że im wcześniej zaczniemy budować nasz kapitał, tym więcej zyskamy dzięki procentowi składanemu, czyli kolejnym odsetkom z inwestycji.

Decyzja o tym, ile środków przeznaczamy na ochronę, a ile na inwestycje, w stu procentach należy do klienta. Warto się nad tym zastanowić w trakcie ustalania potrzeb ubezpieczeniowych wraz z naszym agentem.

O tym, jaką polisę potrzebujemy, powinniśmy zdecydować sami po dogłębnej analizie naszych potrzeb ubezpieczeniowych. Agent oczywiście nam w tym pomoże, ale ostateczna decyzja to nasza odpowiedzialność. Cel inwestycyjny i ubezpieczeniowy nie wykluczają się nawzajem, ale trzeba pamiętać, że im większa część składki przeznaczona na inwestycję, tym automatycznie mniejsza część przeznaczona na ochronę, czyli niższa suma ubezpieczenia. Dlatego sami musimy wyważyć, co w danym momencie jest dla nas najważniejsze.

Pamiętaj, że dobra polisa to taka, która w największym stopniu odpowiada na Twoje potrzeby. Jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy w ustaleniu swoich potrzeb ubezpieczeniowych, skontaktuj się z agentem.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również