Polisy wakacyjne 2015

Jakie ubezpieczenie podróżne  powinno się wybrać na wakacje 2015? Wszystko zależy od tego, na jak długo i gdzie wyjeżdżamy - ubezpieczenie powinno być więc zależne od rodzaju podróży.

Wyjazd z biurem podróży

Gdy wyjeżdżamy za granicę na wypoczynek wraz z biurem podróży, obowiązek zawarcia umowy ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia należy leży po stronie organizatora. Przed wyjazdem warto sprawdzić warunki proponowanej przez operatora turystycznego polisy, można także dodatkowo rozszerzyć zakres ochrony ubezpieczeniowej, jeśli stwierdzimy, że oferowana polisa nie zagwarantuje nam pełnego spokoju na wakacjach.

Wyjazd indywidualny

W przypadku wyjazdów organizowanych samodzielnie warto dokładniej przemyśleć kwestię ubezpieczenia, bo wszystko zależy od osoby wyjeżdżającej na wypoczynek. Dobrą wiadomość jest fakt, że ubezpieczenie może zostać kupione przez Internet. Wiele firm ubezpieczeniowych sprzedaje polisy turystyczne w trybie direct.

Klient może ponadto skorzystać z internetowej porównywarki ubezpieczeń. Wystarczy podać początkową oraz końcową datę wyjazdu, liczbę osób, a także kraj, do którego podróżny wyjeżdża. Kolejnym krokiem jest uzupełnienie formularza o informacje dodatkowe, takie jak np. sporty, które ewentualnie turysta będzie uprawiać na miejscu. Po dookreśleniu charakteru wyjazdu, otrzyma on zestawienie najlepszych ofert i będzie mógł wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie - m.in. pod względem cenowym.

Wyjazdy dla aktywnych

Często w trakcie wakacyjnego wypoczynku turyści próbują nowych form aktywności. Jeżeli podróżny preferuje nurkowanie bądź wspinaczkę, powinien wykupić odpowiednie ubezpieczenie. Standardowe pakiety nie obejmują bowiem zdarzeń, które są wynikiem uprawiania sportów ekstremalnych, a za taki część towarzystw ubezpieczeniowych uznaje np. jazdę na nartach!

Jeśli turysta wybrał już polisę dla siebie, powinien sprawdzić, czy jego ulubiony wakacyjny sport nie znajduje się na liście aktywności, które zostały wyłączone z ochrony ubezpieczeniowej. W tym celu należy przeczytać katalog wyłączeń odpowiedzialności w ogólnych warunkach ubezpieczenia (OWU).

  Expert Compero Expert Compero

  Porównaj oferty OC/AC

  Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

  Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

  Kalkulator OC/AC
  500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
  Kalkulator OC/AC

  Przeczytaj również

  • Zuzanna Jóźwiak

  Italia jest jednym z najpopularniejszych państw, gdzie Polacy chętnie udają się na wakacje. Jeśli to Twój pierwszy wyjazd do Włoch, zanim go zaplanujesz warto jednak sprawdzić, jak wygląda...

  • Monika Słupczyńska

  Od października 2021 roku system viaTOLL został zastąpiony przez opłaty elektroniczne e-TOLL. System obejmuje jedynie państwowe autostrady, drogi ekspresowe i krajowe zarządzane przez GDDKiA. W...

  • Marek Pawłowski

  Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Każdy rodzic chce, aby jego dzieci spędziły jak najlepiej ten czas, w szczególności na wyjeździe rodzinnym. Jednak podróż z dzieckiem jest czasem...