Prześwietlamy ubezpieczenia AC w Warcie

O ile zakres obowiązkowego ubezpieczenia OC jest ustawowo regulowany i u każdego ubezpieczyciela jest taki sam, o tyle w przypadku polisy AC proponowane są różne rozwiązania i warianty. Tak naprawdę to, na jaką ochronę się zdecydujemy, powinno zależeć od naszych potrzeb i od tego, czego w rzeczywistości oczekujemy od ubezpieczenia.

Określanie potrzeb

Zanim zdecydujemy się na odpowiedni wariant ubezpieczenia AC, musimy ściśle określić to, czego szukamy i na jakiej ochronie nam zależy. Znając własne potrzeby, łatwiej odnajdziemy najbardziej optymalną ofertę na ubezpieczeniowym rynku.

Wybierając polisę AC, powinniśmy się zastanowić, czy bardziej zależy nam na oryginalnych częściach i na wykonywaniu ewentualnych napraw w autoryzowanych stacjach serwisowych, czy też zadowolimy się innymi warsztatami i zamiennikami. Jeśli wybierzemy tę drugą opcję, możemy liczyć na niższą składkę ubezpieczeniową.

Należy również wziąć pod uwagę kwestię wypłaty odszkodowania. Może się zdarzyć, że po jego otrzymaniu będzie trzeba dopłacić składki, żeby suma ubezpieczenia wyrównała się. Niektóre warianty polis dopuszczają opcję bez konsumpcji sumy ubezpieczenia, co dobrze zabezpiecza nasze interesy, Wypłacamy odszkodowanie, a suma ubezpieczenia z umowy nie zmniejsza się.

Sprawdźmy, jak wygląda to w Warcie. Mamy tu do wyboru dwie opcje: AC Komfort i AC Standard.

Standardowo czy komfortowo?

Na początek warto podkreślić, że AC w Warcie, bez względu na wybraną opcję, to umowy all risk. Oznacza to, że ochroną objęte są nie tylko standardowe ryzyka, ale również wszystkie inne, których nie wyłącza umowa. W ten sposób łatwiej o odszkodowanie, bo to towarzystwo ubezpieczeniowe musi udowodnić, że konkretnej szkody polisa nie obejmuje.

AC w Warcie obejmuje także ochronę na wypadek kradzieży auta i obowiązuje nie tylko na terenie Polski, ale również za granicą.

Tzw. przeciętnemu klientowi AC Standard jest proponowane bez większych wymagań, ale tutaj również można wybrać opcję naprawy w ASO. AC Komfort dedykowany jest nowszym samochodom i gwarantuje bardzo szeroki zakres ochrony, np. naprawę w ASO, brak udziałów własnych, ubezpieczenie bagażu.

W obydwu wariantach dostępna jest ochrona all risk, odpowiedzialność nawet za małe uszkodzenia, ubezpieczenie od kradzieży i włamania. W AC Komfort dostajemy jeszcze brak dopłat po wypłacie odszkodowania i pełne odszkodowanie bez potrąceń, co jest opcjonalne w AC Standard. W komfortowym wariancie otrzymujemy dodatkowo np. 3-letnią gwarancję liczenia odszkodowania według wartości zakupowej dla nowych aut i odpowiedzialność według wartości samochodu, jaka została podana w umowie. 

Expert Compero Expert Compero

Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również

  • Mikołaj Fidziński

Autostrada to droga szybkiego ruchu. Jej wyróżnik stanowią dwie oddzielone barierą jezdnie skierowane w przeciwną stronę. Przed wjazdem na autostradę znajduje się znak informujący kierowcę, że...

  • Patrycja Kowalewska

W lutym 2022 roku zostały wprowadzone nowelizacje ustaw o transporcie drogowym i czasie pracy kierowców, których celem jest dostosowanie przepisów do unijnego Pakietu Mobilności....

  • Marek Pawłowski

Obecnie trudno wyobrazić sobie długą trasę, czy nawet drogę do sklepu w dużym mieście bez GPS. Łatwiejsze poruszanie się po drogach umożliwia nam zaawansowana technologia i dlatego nie każdy musi...