ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Prześwietlamy ubezpieczenie NNW do konta w PKO BP

PKO Bank Polski posiada w swojej ofercie ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków dla posiadaczy rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych (ROR), przygotowane we współpracy z PZU S.A. Czy warto inwestować w ten produkt?

Zacznijmy od ceny

Ubezpieczenie NNW do konta może wielu osobom wydawać się zbędnym wydatkiem. Zanim przejdziemy do analizy jego plusów i minusów, skupmy się jednak na kosztach. Otóż PKO BP proponuje posiadaczom kont dwie opcje:

  • Ubezpieczenie Podstawowe za 20 zł miesięcznie,
  • Ubezpieczenie Minimum za 10 zł miesięcznie.

Tak przedstawiają się koszty, a jak wyglądają korzyści?

Szeroki zakres ochrony

Osoby, które zdecydują się na polisę NNW do konta w PKO BP, mogą liczyć w pierwszej kolejności na szeroki zakres ochrony. Dotyczy to nie zakresu zdarzeń obejmowanych umową, ale także geografii - ochrona ubezpieczeniowa obowiązuje nie tylko w Polsce, ale i na terenie całego świata.

Prostota i wygoda

Do umowy ubezpieczeniowej możemy przystąpić bez badań lekarskich. Płatności składek są pobierane automatycznie z naszego konta, więc nie musimy w ogóle pamiętać o ich uregulowaniu. Sam proces przystępowania do polisy jest również wyjątkowo prosty – można to zrobić podczas telefonicznej rozmowy z doradcą banku.

Ubezpieczenie Minimum

W wersji minimum za 10 zł miesięcznie ubezpieczenie zapewnia ochronę finansową w przypadku śmierci ubezpieczonego w wyniku następstw nieszczęśliwego wypadku. Wysokość maksymalnego świadczenia to 100 tys. zł, a wypłacane jest, jeśli śmierć była skutkiem wypadku komunikacyjnego. W przypadku innych zdarzeń ubezpieczeniowych maksymalna ochrona to 50 tys. zł.

Ubezpieczenie Podstawowe

Polisa NNW w wersji podstawowej daje zapewnia ubezpieczonemu ochronę w wielu okolicznościach. Składa w wysokości 20 zł miesięcznie upoważnia do następujących świadczeń:

  • 150 tys. zł jeśli ubezpieczony umarł w następstwie wypadku komunikacyjnego,
  • 100 tys. zł jeśli śmierć nastąpiła w wyniku innego niż wypadek komunikacyjny zdarzenia ubezpieczeniowego,
  • 100 zł dziennie tzw. diety szpitalnej w razie hospitalizacji,
  • ustalony w OWU procenty sumy ubezpieczenia (100 tys. zł), jeśli ubezpieczony poniósł trwałe uszkodzenie ciała w skutek zdarzenia ubezpieczeniowego,
  • zwrot kosztów nabycia przedmiotów ortopedycznych oraz środków pomocniczych, a także zwrot kosztów przeszkolenia zawodowego dla osób niepełnosprawnych.

Warto skorzystać?

Co prawda rynek ubezpieczeniowy jest bogaty w polisy NNW nawet dużo tańsze (składki roczne zaczynają się nawet od 30 zł), jednak na korzyść oferty PKO BP wypada szeroki zakres ochrony. Nie każde ubezpieczenie tego typu chroni też poza granicami Polski - a jeśli już, zwykle są to tylko kraje europejskie. Dodajmy też, że a przy niższych składkach niskie są zwykle sumy ubezpieczenia, czego nie można powiedzieć o ofercie NNW do konta w PKO BP. na pytanie, czy wydatek rzędu 10 czy 20 zł miesięcznie jest zbyt dużym obciążeniem dla budżetu domowego, każdy musi odpowiedzieć we własnym zakresie.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również