ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

PZU ubezpiecza na wypadek raka i zawału

W momencie, kiedy nagle nasze zdrowie ulega pogorszeniu nie na skutek obrażeń poniesionych w wypadku samochodowym, lecz w wyniku choroby nowotworowej lub zawału serca, tak naprawdę nie przysługuje nam żadna pomoc form ubezpieczeniowych. Dlatego też naprzeciw potrzebom klienta coraz częściej wychodzą firmy ubezpieczeniowe, wprowadzając na rynek polisy na wypadek zawału serca oraz choroby nowotworowej. Przykładem najnowsza oferta PZU.

Choroby serca oraz nowotwory są najczęstszymi chorobami występującymi w polskim (i nie tylko) społeczeństwie. Narodowy Fundusz Zdrowia przeznacza rocznie na leczenie tych chorób miliony złotych. Dlaczego więc warto ubezpieczyć się, a nie zaufać ubezpieczeniu zdrowotnemu, którym objęty jest każdy obywatel?

Przede wszystkim należy podkreślić, że czas diagnozy i przeprowadzenia wszystkich niezbędnych badań w chorobie nowotworowej w ramach standardowego ubezpieczenia zdrowotnego jest bardzo długi. Pacjenci miesiącami czekają na specjalistyczne badania, dlatego też dzięki dodatkowemu ubezpieczeniu mogą badania te wykonać odpłatnie w prywatnych przychodniach i gabinetach lekarskich, co znacznie wpływa na czas wydania diagnozy. Koszty wszystkich badań pokrywa w takim przypadku polisa ubezpieczeniowa. Dodatkowo w sytuacji, kiedy metody leczenia w Polsce nie przynoszą polepszenia zdrowia pacjenta, dzięki takiemu ubezpieczeniu możliwe są konsultacje z lekarzami z innych krajów. Podobnie jest w przypadku wykorzystywania nowych innowacyjnych leków oraz terapii, które w Polsce nie są refundowane lub w ogóle nie ma do nich dostępu.

Wykupując ubezpieczenie zdrowotne na wypadek zawału lub choroby nowotworowej w PZU Pomoc od serca. Zapewnia ono świadczenia w określonej w umowie wysokości (np. 200 000 zł) w przypadku zachorowania na jedną z 25 chorób, takich jak: rak, udar, zawał lub choroba Parkinsona. Ubezpieczony otrzymuje przy tym opiekę zdrowotną, mając dostęp do konsultacji medycznych nawet za granicą.

Ubezpieczenie na wypadek choroby nowotworowej jest bardzo cenionym ubezpieczeniem, ponieważ w chwili, kiedy nasze zdrowie ulega pogorszeniu, nie musimy się przejmować kosztami ponoszonymi na leczenie, jakie nasza rodzina wydaje.

 

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również