ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Rośnie zainteresowanie polisami medycznymi

Prywatne ubezpieczenia zdrowotne przestały być domeną wyspecjalizowanych firm medycznych, które swoje usługi kierowały do dużych przedsiębiorstw, takich jak placówki państwowe czy zakłady pracy zatrudniające setki pracowników. Pakiety zapewniające konsultacje i badania lekarskie w ramach ubezpieczeń grupowych są obecnie w ofercie także mniejszych przedsiębiorstw, które stale poszerzają krąg swoich klientów. Wśród nich coraz częściej pojawiają się firmy z sektora MSP, zainteresowane zapewnieniem swoich pracownikom prywatnej ochrony medycznej w ramach bonusów pozapłacowych. W dużej mierze jest to wynikiem znacznego urozmaicenia warunków tego typu polis.

Ubezpieczyciele stale dostosowują oferowane polisy medyczne do potrzeb klientów. Coraz częściej spotykane są rozwiązania ilościowe, gdy klienci mają do wyboru kilka wariantów usług medycznych, zależnie od wybranej składki. Wówczas zmienia się nie tylko cena ubezpieczenia i rodzaj darmowych badań, ale i ich ilość w ciągu danego okresu. Dzięki temu każdy wariant ochrony gwarantuje dostęp do tych samych świadczeń, ale z różnymi limitami. W ten sposób każdy ubezpieczony może skorzystać nie tylko z konsultacji lekarskich, ale i zaawansowanej diagnostyki (np. tomografii komputerowej czy rezonansu magnetycznego), bez konieczności opłacania wizyt w placówkach z własnej kieszeni. Wiele ubezpieczeń medycznych zapewnia ochronę nie tylko osobie, która nabyła polisę, ale i jej najbliższej rodzinie (małżonkowi i dzieciom). Taka dodatkowa ochrona tanim kosztem zapewnia poczucie bezpieczeństwa, ponieważ bez długich kolejek ubezpieczony może szybko zdiagnozować chorobę lub podjąć wymagane leczenie.

W ramach polisy medycznej zyskujemy:

- dostęp do lekarzy podstawowej oraz specjalistycznej opieki medyczne

- panel badań diagnostycznych (np. RTG, USG, tomografia komputerowa)

- testy alergiczne

- zabiegi laboratoryjne

- zabiegi rehabilitacyjne

- dostęp do infolinii medycznej

Z abonamentu medycznego korzystać mogą także osoby, które wykupią ubezpieczenie indywidualnie, bez udziału pracodawcy. Umowy najczęściej podpisywane są na rok, przy czym składki mogą być opłacane w różnych trybach, np. miesięcznym lub kwartalnym. Ubezpieczenia tego typu oferuje wiele przychodni, w tym LUX-MED, ENEL-MED czy DANTEX-MED, a składki zaczynają się zwykle od 30-50 zł miesięcznie, zależnie od wybranego pakietu ochrony.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również