Sprawdź, ile zapłacisz za ubezpieczenie ciągnika siodłowego

Mimo iż stawki ubezpieczeń komunikacyjnych są różne w różnych firmach ubezpieczeniowych, to generalnie we wszystkich polisy dla samochodów ciężarowych są dużo droższe od tych przeznaczonych dla aut osobowych i dostawczych. Zaczynają się dopiero od 3 300 zł rocznie.

Cena ubezpieczenia ciągnika siodłowego zależeć będzie od wielu elementów: od samego samochodu, od jego wieku oraz stanu technicznego, a także od zniżek, jakie posiadają kierowcy tych pojazdów. Duże znaczenie ma wysokość stawki ubezpieczenia, marka, model ciągnika siodłowego, pojemność silnika, a także rodzaj stosowanego paliwa oraz miejsce rejestracji i działania firmy.

Najczęściej właścicielami ciągników siodłowych są szefowie firm transportowych. Jeżeli takie pojazdy stoją w bazie, to nie zarabiają ani na siebie, ani na właściciela firmy, zatem najczęściej stale są w trasie. Są więc mocno eksploatowane, dużo bardziej niż auta osobowe czy dostawcze. Częściej też są naprawiane, a naprawy te są coraz droższe. Nic dziwnego, że drożeją także polisy komunikacyjne dla tego typu samochodów. Mimo wysokiej konkurencji na rynku ubezpieczeniowym właściciele firm transportowych muszą sięgać głęboko do kieszeni, opłacając składki ubezpieczeniowe za kolejne pojazdy.

Wypadki z udziałem ciągników siodłowych są zazwyczaj bardzo poważne. Uszkodzenia są najczęściej o wiele większe niż uszkodzenia aut osobowych w podobnej sytuacji. W związku z tym wyższe są również koszty wypłat odszkodowań przez ubezpieczycieli z tytułu ubezpieczenia OC, nie mówiąc już o ubezpieczeniu autocasco, co z kolei przekłada się na cenę polis ubezpieczeniowych.

Wybierając polisę, warto skorzystać z pomocy doradcy ubezpieczeniowego, który posiada w swojej bazie danych wiele ofert. Z pewnością zaproponuje przedsiębiorcom o wiele korzystniejsze oferty niż te, które uzyskają oni bezpośrednio w firmach ubezpieczeniowych. Jeżeli właściciel firmy dysponuje więcej niż pięcioma ciągnikami siodłowymi, warto pomyśleć o ubezpieczeniu flotowym.

Expert Compero Expert Compero

Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również

  • Patrycja Kowalewska

W lutym 2022 roku zostały wprowadzone nowelizacje ustaw o transporcie drogowym i czasie pracy kierowców, których celem jest dostosowanie przepisów do unijnego Pakietu Mobilności....

  • Marek Pawłowski

Obecnie trudno wyobrazić sobie długą trasę, czy nawet drogę do sklepu w dużym mieście bez GPS. Łatwiejsze poruszanie się po drogach umożliwia nam zaawansowana technologia i dlatego nie każdy musi...

  • Klaudia Malinowska

Podróże kamperem mają swoich zwolenników, jak i przeciwników. Faktem jest, że popyt w tym obszarze stale wzrasta, a to szczególnie za sprawą pandemii, która niejako...