ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Szukając OC, zwracaj uwagę tylko na cenę

Ubezpieczenie OC komunikacyjnego jest obowiązkowe dla każdego posiadacza auta. Ochrona odpowiedzialności cywilnej jest określana przez ustawę z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Zapisy tego aktu prawnego muszą być przestrzegane przez wszystkie towarzystwa, posiadające w ofercie OC. W związku z tym niezależnie, gdzie wykupimy taką polisę, zawsze będzie miała ona taki sam zakres. Decydując o OC, warto więc zwracać uwagę tylko na jego cenę.

Po co OC?

Ubezpieczenie OC chroni posiadacza pojazdu przed finansowymi konsekwencjami szkód, które w związku z użytkowaniem samochodu może wyrządzić kierowca na zdrowiu i własności osób trzecich. W takiej sytuacji poszkodowani otrzymują rekompensatę z polisy właściciela pojazdu.

Sprawdzaj cenę

Obowiązkowe ubezpieczenie OC zapewnia podstawową ochronę, która jest u wszystkich ubezpieczycieli identyczna. Mogłoby się wydawać, że skoro tak, cena również będzie taka sama. Niestety tak nie jest. Porównując koszty polis OC u różnych ubezpieczycieli, zauważymy bardzo szeroki rozrzut cenowy. Najtańsze OC może kosztować już około 200 złotych, a najdroższe nawet 1 000 złotych i więcej.

Korzystaj z porównywarek

Przy szukaniu taniego OC pomocne mogą być internetowe porównywarki ubezpieczeniowe. Dobrym rozwiązaniem będzie również skorzystanie z usług multiagencji ubezpieczeniowej, w której doradca poszuka odpowiedniej dla nas oferty ubezpieczeniowej. Pamiętajmy jednak, że nawet, gdy znajdziemy tanią polisę OC, to zanim podpiszemy umowę towarzystwo ubezpieczeniowe zweryfikuje naszą historię i zwróci uwagę na szkodowość. To właśnie ona w dużej mierze decyduje o zniżkach. Często brany pod uwagę jest również wiek kierowcy i okres posiadania przez niego prawa jazdy.

OC w pakiecie

Nierzadko firmy ubezpieczeniowe oferują swoim klientom także dodatkowe opcje, takie jak NNW, które gwarantuje odszkodowanie po wypadku, assiatance oraz ubezpieczenie opon czy szyb. Każde takie dodatkowe ubezpieczenie podwyższy składkę ubezpieczenia komunikacyjnego. Niektóre instytucje ubezpieczeniowe oferują assistnce gratis przy wykupieniu OC i AC. Pakiety ubezpieczeniowe wykupione w jednym towarzystwie z reguły są też korzystniejsze cenowo, niż gdybyśmy chcieli nabyć poszczególne polisy oddzielnie. Warto więc, posiadając np. ubezpieczenie mieszkania, wybrać się do swojego ubezpieczyciela i zapytać o składkę komunikacyjnego OC. Jest duże prawdopodobieństwo, że jako stali klienci tej firmy dostaniemy specjalny rabat.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również