ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Szukamy niedrogiego ubezpieczenia garażu

Towarzystwa ubezpieczeniowe najczęściej definiują garaż jako budynek posiadający fundamenty i dach, wolnostojący bądź w zabudowie bliźniaczej czy też szeregowej, przeznaczony do parkowania pojazdów. Właściciele nieruchomości najczęściej decydują się na ubezpieczenie garażu ze względu na plagę kradzieży z włamaniem, która nierzadko wiąże się z dewastacją pomieszczenia. Często w takich budynkach trzymamy zbędne w domu przedmioty i przede wszystkim samochód, który może być bardzo wartościowy. Ubezpieczenie garażu i innych budowli znajdujących się poza domem, ale w obrębie działki budowlanej, może także chronić przed ogniem i innymi zdarzeniami losowymi, jak upadek drzewa, uderzenie pioruna, grad, huragan, powódź i inne.

W przypadku, gdy już znajdziemy najlepszą dla nas ofertę polisy, powinniśmy dokładnie zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia (OWU). Przede wszystkim bardzo ważne jest, by dowiedzieć się, jak towarzystwo ubezpieczeniowe definiuje garaż i zdarzenia losowe, takie jak huragan czy powódź. Dzięki takim informacjom będziemy mieli świadomość, na co możemy liczyć po szkodzie i jak rozmawiać z ubezpieczycielem. Przed podpisaniem polisy powinniśmy dowiedzieć się, jakie wymagania ma towarzystwo ubezpieczeniowe, tzn. jakich żąda zabezpieczeń, np. antywłamaniowe drzwi czy alarm. Ich niespełnienie może oznaczać brak odszkodowania po zdarzeniu.

Poszukując polisy nieruchomości, która oprócz domu będzie chronić także nasz garaż, warto dokładnie zastanowić się nad wyborem odpowiedniego dla swoich potrzeb ubezpieczenia. Szukając towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym wykupimy polisę, warto porównywać kilka różnych ofert ubezpieczeniowych. W tym celu można skorzystać z porównywarki compero.pl. Bardzo ważne jest, aby przy analizowaniu warunków umów nie kierować się tylko i wyłącznie ceną składki, ale i zakresem ubezpieczenia.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również