ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Tańsze AC? Tak, to możliwe

Tańsze AC? Tak, to możliwe

W czasach kryzysu oszczędności szuka się wszędzie. Wiele osób rezygnuje z korzystania z samochodu i przesiada się do komunikacji miejskiej. Ci, którzy tego nie mogą zrobić, szukają stacji benzynowej oferującej najtańsze paliwo.  Oszczędności na aucie można jednak osiągnąć jeszcze w inny sposób – poprzez kupno korzystnego ubezpieczenia. Porównywarka finansowa compero.pl podpowiada, jak tego dokonać.

Ubezpieczenie samochodu spory koszt, którego trudno uniknąć. Co prawda w teorii tylko polisa OC jest obowiązkowa i każdy kierowca musi ją posiadać, natomiast ubezpieczenie AC jest dobrowolne. To jednak tylko teoria. Trudno bowiem nie wykupić takiej polisy, gdy jest się posiadaczem względnie nowego auta wartego kilkadziesiąt tysięcy złotych. Co w przypadku kradzieży, lub uszkodzenia pojazdu, na który oszczędzaliśmy przez wiele lat? Przed takimi zdarzeniami chroni jedynie AC.

Na szczęście można obniżyć koszt zakupu takiej polisy. Jak?

Udział własny

Udział własny w szkodzie to „umowa” kierowcy z towarzystwem ubezpieczeniowym, że część szkód powstałych na samochodzie pokryje z własnej kieszeni. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą obniżyć wysokość płaconej składki ubezpieczeniowej. Trzeba jednak mieć świadomość, że nawet najprostsza naprawa  auta może okazać się sporym wydatkiem, dlatego też udział własny jest skierowany do osób, które posiadają odpowiednie zaplecze finansowe.

Bezpieczeństwo

Towarzystwa ubezpieczeniowe „nagradzają” kierowców za bezszkodową jazdę. Nie inaczej jest także w przypadku ubezpieczenia autocasco. Z reguły kierowcy mogą liczyć na 10 procentowy upust za każdy rok bezwypadkowego użytkowania auta. Zniżki przyznane w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym są honorowane także przez inne instytucje. Ale uwaga, aby tak się stało musi być zachowana ciągłość ubezpieczenia.

Kompleksowo

Sposobem na zakup tańszego AC jest wykupienie go w pakiecie z innym ubezpieczeniem. Najczęściej jest ono łączone z obowiązkową polisą od odpowiedzialności cywilnej, czyli OC. Klient, który w danym towarzystwie ubezpieczeniowym posiada więcej niż jeden produkt, może przy zakupie kolejnego liczyć na lepszą ofertę i atrakcyjne rabaty.

Uwaga, odpowiednie upusty można otrzymać będąc jeszcze tzw. „stałym” klientem, czyli na przykład takim, który w danym towarzystwie posiada już polisę na życie, czy ubezpieczenie mieszkania. O takiej sytuacji warto wspomnieć podczas podpisywania umowy ubezpieczeniowej.

Porównuj ceny

Ostatnim i chyba najważniejszym sposobem na wypracowanie oszczędności podczas kupna polisy AC jest porównywanie ofert różnych towarzystw. Operację taką można przeprowadzić poprzez samodzielną wizytę w poszczególnych instytucjach, za pomocą tzw. multiagentów, którzy oferują polisy z kilku lub kilkunastu podmiotów lub też przy wykorzystaniu internetowych porównywarek finansowych.
Zestawiając ze sobą oferty poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych należy jednak pamiętać, że zakres ochrony polisy AC w jednej instytucji nie musi być tożsamy z ofertą drugiej. Dlatego przed podpisaniem umowy ubezpieczeniowej koniecznie trzeba zapoznać się z OWU poszczególnych towarzystw. Tylko w ten sposób klient będzie wiedział, przed czym tak naprawdę chroni go dana polisa.

Jacek Kasperczyk
compero.pl

Jacek Kasperczyk Jacek Kasperczyk

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również