ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Tańsze OC i AC w zasięgu ręki

Zakup polisy OC lub AC jest nie lada wydatkiem dla właściciela samochodu. Każdego roku opłacenie składki ubezpieczeniowej stanowi poważne obciążenie budżetu domowego. Oczywiście, można do woli przebierać w ofertach rozmaitych towarzystw ubezpieczeniowych, uwagę skupiając na tych, które posiadają najpełniejszą ochronę, jednocześnie nie będąc zbyt drogimi. Jednak niewiele osób wie, że nawet bez żadnych zniżek ubezpieczeniowych mogą obniżyć kwotę płaconej składki OC lub AC.

Atuty rozważnego kierowcy

Trzeba nauczyć się jeździć bezpiecznie i rozważnie. Jeżeli kierowca nie będzie powodować kolizji i stłuczek, to jego składka nie będzie rosła i będzie mógł liczyć na zniżki w OC.

Negocjuj stawki

Warto nauczyć się negocjować. Niemal każdy agent ubezpieczeniowy może swobodnie manewrować w zakresie konkretnej oferty polisy ubezpieczeniowej. Bezkolizyjna jazda może być dodatkowym argumentem w trakcie negocjacji korzystnej ceny przyszłej polisy OC lub AC. Agent ubezpieczeniowy zapewne będzie starał się zatrzymać klienta - i niewątpliwie zaproponuje optymalną ofertę. Warto jednak być nieustępliwym i twardym w negocjacjach z pracownikiem firmy ubezpieczeniowej.

W pakiecie taniej

Polisę OC lub AC warto nabywać w pakietach, np. razem z ubezpieczeniem na życie. Wtedy również można liczyć na znaczną obniżkę ceny OC, od kilku do kilkunastu procent. Wykupienie polisy OC, AC i na życie w jednej firmie ubezpieczeniowej wiąże się ze znacznymi upustami i promocjami.

Ubezpiecz się direct

Coraz więcej firm ubezpieczeniowych oferuje różnego rodzaju zniżki i promocje dla osób, które decydują się na zakup polisy poprzez Internet i płacą za transakcję kartą płatniczą. Jednak wówczas najbardziej korzystnym sposobem zapłacenia za polisę jest opłacenie całej składki za rok z góry. To pozwoli uniknąć dodatkowych kosztów, które niekiedy mogą sięgać nawet jednej trzeciej wartości całej polisy.

Monitoruj rynek ubezpieczeniowy

Aby nie przepłacać za polisę OC samochodu, warto na bieżąco śledzić oferty rozmaitych towarzystw ubezpieczeniowych, które systematycznie wprowadzają nowe produkty i promocje oraz organizują specjalne akcje promocyjne dla potencjalnych klientów. 

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również