ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

U agenta czy online, czyli jak ubezpieczyć się najtaniej

Jeśli potrzebujesz ubezpieczenia samochodowego, mieszkaniowego czy osobowego w jak najniższej cenie, sprawdź najpierw dostępne dla Ciebie oferty online. Polisy direct są zwykle nieco tańsze niż te z oferty agentów z prostego powodu - ubezpieczyciel wydaje mniej na pozyskanie klienta. Gdy kupujemy ubezpieczenie u agenta czy brokera, płacimy za jego czas, który poświęca nam na wyszukanie oferty w naszym imieniu, a także na przygotowanie dokumentacji. Weźmy pod uwagę także to, że sprzedaż nam polisy musi wygenerować dla niego kwotę, która będzie musiała po części pokryć nie tylko jego pensję, ale i koszty wynajęcia lokalu, w którym nas przyjmuje.

Przez Internet będzie taniej

Kupując ubezpieczenia online, sami szukamy oferty dla siebie, sami generujemy dokumenty, nie wymagamy tak długotrwałej obsługi, jaką musiałby nam poświęcić agent. Z punktu widzenia ubezpieczyciela pozyskane w ten sposób polisy generują mniej kosztów, a więc mogą być tańsze dla klienta.

Agent potraktuje Cię indywidualnie

Jest jednak i minus ubezpieczania się przez Internet. Choć możemy zaoszczędzić na kosztach, to nie zawsze znajdziemy polisę, której warunki nas usatysfakcjonują. Wiele ofert - zwłaszcza tych łączonych (typu OC/AC) dostępnych jest tylko u agentów, którzy mogą stworzyć ofertę dostosowaną po indywidualnych potrzeb danego klienta. W dodatku agent jest ekspertem w zakresie ubezpieczeń. Jest w stanie wiele nam wyjaśnić, jeśli nie rozumiemy konkretnych zapisów w umowie. Ubezpieczając się przez Internet, ryzykujemy tym, że nie wszystko dokładnie zrozumiemy, więc możemy wykupić polisę, która tak naprawdę nie będzie odpowiadać naszym oczekiwaniom.

Łatwiej się rozmyślić

Mimo wszystko, podpisując umowę przez Internet, mamy 14 dni na wycofanie się z niej (ponieważ jest to umowa zawierana na odległość). W dodatku gdy warunki zawarte w dokumentach nam nie będą odpowiadać, łatwiej nam zrezygnować z oferty bez kontaktu z człowiekiem twarzą w twarz. Zyskujemy więc nie tylko na oszczędności czasu, ale i na komforcie.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również