ikonka palmy
Ubezpieczenie turystyczne

Zamów bezpłatną rozmowę z naszym konsultantem lub przejdź do kalkulatora i wybierz oferty dla siebie!

Ubezpiecz się na wakacje

Rozpiętość ochrony gwarantowanej przez ubezpieczenie podróżne zależy od potrzeb konkretnego klienta, a także oczywiście od oferty towarzystwa ubezpieczeniowego. Ubezpieczenie w swoim zakresie może obejmować m.in.:

  • Pokrycie kosztów leczenia
  • Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków
  • Ubezpieczenie OC
  • Ubezpieczenie assistance
  • Ubezpieczenie bagażu
  • Ubezpieczenie sprzętu sportowego

Oczywiście tańsze będzie ubezpieczenie turystyczne o podstawowym zakresie (np. tylko pokrycie kosztów leczenia do określonej kwoty). Za dodatkowe ubezpieczenia oraz podwyższenie sumy, do której pokrywane są koszty leczenia towarzystwa ubezpieczeniowe podwyższają składkę. Wysokość składki zależy także od kraju wyjazdu ubezpieczanego, jego stanu zdrowia czy od tego, co będzie robił podczas pobytu (np. czy wyjazd do pracy, czy wyjazd sportowy czy rekreacyjny itp.).

Koszty leczenia, assistance, NNW

Wybierając się do krajów Unii Europejskiej (plus Liechtensteinu, Islandii, Szwajcarii, Norwegii) podróżujący może wyrobić EKUZ, czyli Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Jest ona wydawana przez NFZ bezpłatnie wszystkim ubezpieczonym. Ale po pierwsze poza wymienionymi lokalizacjami karta na nic się zda, a po drugie daje ona dostęp tylko do publicznej służby zdrowia, oraz tylko w ograniczonym zakresie (bezpłatny dostęp wyłącznie do świadczeń darmowych w danym kraju, problem z dostępem do specjalistów). EKUZ nie obejmuje także kosztów transportu do kraju.

Z tego powodu dopełnieniem EKUZ powinno być ubezpieczenie podróżne, którego podstawowym elementem jest polisa obejmująca pokrycie kosztów leczenia. Chodzi m.in. o pobyty w szpitalu, wizyty lekarskie, zabiegi, badania, transport medyczny, a nawet akcje poszukiwawcze.

Do tego dołączone może być ubezpieczenie assistance, dotyczące m.in. właśnie pomocy lekarskiej.

Warto poszerzyć ochronę ubezpieczenia podróżnego o polisę NNW. Przedmiotem ubezpieczenia Następstw Nieszczęśliwych Wypadków są następstwa zdarzeń powodujące trwały uszczerbek na zdrowiu albo śmierć ubezpieczonego.

Ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie podróżne może składać się także z polisy OC, czyli ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Jest ono pomocne w sytuacji, gdy ubezpieczony podczas swojego wyjazdu spowoduje komuś szkodę majątkową lub na zdrowiu. Przykłady? Ot, choćby wypadek na stoku albo podczas przejażdżki quadem, czy stłuczenie szyby w hotelu.

Ubezpieczenie bagażu

To ubezpieczenie podróżnego można dokupić także ubezpieczenie bagażu czy sprzętu sportowego. Obowiązuje ono głównie w podróży lotniczej, choć może także w hotelu czy w bagażniku samochodu. Obejmuje zarówno jego uszkodzenie (np. w sortowni bagażowej, ale także z powodu pożaru czy powodzi) jak i kradzież czy zaginięcie. 

Szukasz najlepszego ubezpieczenia podróżnego? Skontaktuj się z ekspertami ubezpieczeniowymi compero.pl!

Expert Compero Expert Compero

ikonka palmy
Ubezpieczenie turystyczne

Zamów bezpłatną rozmowę z naszym konsultantem lub przejdź do kalkulatora i wybierz oferty dla siebie!

Planujesz urlop? Pamiętaj o ubezpieczeniu na czas swojej podróży.
Oblicz składkę

Przeczytaj również