ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Ubezpiecz się przed zalaniem mieszkania

Rozmaite polisy towarzyszą nam na co dzień i praktycznie nawet ich nie zauważamy. Jesteśmy ubezpieczeni na życie, mamy wykupione OC, NNW i AC na samochód, nasze mają zapewniona ochronę ubezpieczyciela zarówno w domu, jak i w szkole. Coraz częściej decydujemy się również na ubezpieczenie mieszkania lub domu.

Najczęściej nasze mieszkania ulegają zalaniu. Do tego typu zdarzeń zwykle dochodzi w okresie jesienno-zimowym, gdy zaczynamy korzystać z centralnego ogrzewania, które ulega awarii. Oczywiście nie tylko zimą możemy mieć do czynienia z zalaniem. Niekiedy dochodzi do wadliwego działania pralki lub zmywarki zainstalowanej w kuchni.

Awarie instalacji grzewczej oraz rozmaitych urządzeń mogą wystąpić zarówno u nas, jak i w mieszkaniu osób trzecich. Gdy zdarzy się to u sąsiada w piętra bezpośrednio nad naszym lokalem, nieszczęście gotowe także w naszym przypadku. Aby uchronić się przed negatywnymi skutkami tych zdarzeń i stratami materialnymi, na jakie możemy się narazić w skutek tego, warto wykupić odpowiednią polisę ubezpieczeniową.

Podstawowy zakres ochrony ubezpieczenia mieszkania pozwala na uzyskanie odszkodowania w przypadku zalania lub wystąpienia pożaru oraz innych zdarzeń losowych. Dzięki polisie pokryjemy straty nie tylko na mieniu ruchomym, lecz również w mieniu stałym wyposażenia.

Warto również zatroszczyć się o wykupienie dodatkowej opcji, która ochroni nas przed negatywnymi skutkami zalania mieszkania lokalu znajdującego się bezpośrednio pod naszym mieszkaniem. Co przyjdzie nam po tym, że my uzyskamy odszkodowanie za zniszczenia zaistniałego w naszym mieszkaniu, gdy sąsiad z dołu zażąda od nas horrendalnej kwoty zadośćuczynienia za jego zalane lokum?

Koszt polisy zależy w dużej mierze od wariantu, na jaki się zdecydujemy. Przed wyborem konkretnej oferty warto zapoznać się z wieloma propozycjami i wybrać najbardziej dla nas dogodną, jednocześnie najpełniejszą, za rozsądną cenę. Najczęściej cena polisy zaczyna się już od kwoty 300 złotych w skali roku przy nieruchomości wartej około 3-400 tysięcy złotych. 

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również