ikonka palmy
Ubezpieczenie turystyczne

Zamów bezpłatną rozmowę z naszym konsultantem lub przejdź do kalkulatora i wybierz oferty dla siebie!

Ubezpiecz się, wyjeżdżając na urlop w góry

Brak ubezpieczenia to nie tylko kłopot, ale również konieczność poniesienia ewentualnych kosztów leczenia, hospitalizacji lub przewozu do miejsca zamieszkania, a te w razie braku polisy mogą być ogromne.

Urlop zimą

Mądry turysta zawsze ubezpieczony – tak powinna brzmieć dewiza podróżników. W praktyce bywa różnie. Według danych zebranych przez Inseco.pl Polacy ubezpieczają się głównie na okoliczność wyjazdów do krajów egzotycznych. Często także po ubezpieczenia sięgają osoby preferujące aktywny wypoczynek – na przykład wyjazd do Austrii na narty lub wspinaczkę. Świadomość wysokich kosztów leczenia i ryzyka wystąpienia kontuzji jest coraz większa wśród miłośników jazdy na nartach i deskach snowboardowych. Warto także pamiętać o tym, że popularna wśród polskich turystów Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) nie przewiduje pokrycia kosztów akcji ratunkowej (na przykład pomocy ratowników górskich) ani specjalistycznych zabiegów medycznych. To wszystko możemy zapewnić sobie w ubezpieczeniu turystycznym u prywatnego ubezpieczyciela.

Wakacje nad morzem

Analiza, którą przeprowadził market Inseco.pl wykazuje, że najrzadziej wykupują ubezpieczenie osoby wyjeżdżające do Grecji. Niewiele więcej osób myśli o ubezpieczeniu, wybierając się do Hiszpanii lub Chorwacji. Krzysztof Ambrozik ze spółki Blue Finance, która zarządza Inseco.pl, uważa, że wynika to z przekonania turystów o tym, że w razie wypadku wszelkie koszty pokryje biuro podróży. Oczywiście po części jest to zgodne z prawdą. Touroperator zapewnia klientom opiekę medyczną, ale jej parametry i zakres są ściśle określone w umowie i podlegają sporym ograniczeniom. Często kwoty ubezpieczenia turystycznego, które zapewnia biuro podróży, są bardzo niskie i nie pokryją ewentualnych faktycznych kosztów akcji ratunkowej, hospitalizacji lub przewozu medycznego do kraju.

Warto zawsze wnikliwie przeanalizować umowę z touroperatorem i rozważyć zakup dodatkowego ubezpieczenia turystycznego. Koszt jego wykupienia nie musi być wysoki, jest wiele dostępnych ofert, z których można wybrać najkorzystniejszą.

Expert Compero Expert Compero

ikonka palmy
Ubezpieczenie turystyczne

Zamów bezpłatną rozmowę z naszym konsultantem lub przejdź do kalkulatora i wybierz oferty dla siebie!

Planujesz urlop? Pamiętaj o ubezpieczeniu na czas swojej podróży.
Oblicz składkę

Przeczytaj również