ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Ubezpieczenia dla dzieci na ferie

W przypadku zimowisk zorganizowanych ubezpieczenie jest najczęściej wliczone w cenę wyjazdu. Jednak przeważnie jest to polisa na niską kwotę, co sprawia, że nie zawsze ubezpieczyciel pokryje wszystkie koszty leczenia czy transportu medycznego.

Decydując się na wykupienie dodatkowej polisy dla dziecka w związku z wyjazdem na ferie zimowe, przede wszystkim należy przeanalizować miejsce pobytu naszej latorośli. Sporty zimowe podnoszą ryzyko różnych kontuzji, dlatego mogą wymagać wyższej składki ubezpieczenia. W przypadku wyjazdu zagranicznego powinniśmy zorientować się, czy polisa gwarantuje bezgotówkowe rozliczenie wszystkich kosztów poniesionych na skutek nagłej choroby lub nieszczęśliwego wypadku za granicą. Rozliczenie takie powinno także obejmować wizyty lekarskie, konsultacje medyczne, dojazd lekarza, zakup lekarstw oraz transport dziecka z miejsca wypadku do najbliższej placówki medycznej.

Wybierając polisę dla dziecka, warto również sprawdzić, czy ubezpieczyciel gwarantuje pakiet assistance, który zapewnia małoletniemu natychmiastową pomoc w przypadku nieszczęśliwego wypadku lub choroby. Wysyłając dziecko na ferie zimowe za granicę, warto także pomyśleć o ubezpieczeniu posiadanego przez niego sprzętu narciarskiego. Polisa taka zapewni zwrot wartości sprzętu, który uległ zniszczeniu podczas nieszczęśliwego wypadku lub został skradziony.

TU Europa przykładowo oferuje polisę Europa Sport and Fun skierowaną szczególnie do osób podróżujących i uprawiających sporty w Polsce i na świecie. Ubezpieczenie to gwarantuje pokrycie kosztów leczenia, ratownictwa i transportu w przypadku nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku. Ochrona obejmuje również bagaż i sprzęt sportowy, a także ochronę w wypadku szkód wyrządzonych innym osobom, np. w czasie uprawiania sportu.

MetLife Amplico zaproponowało niedawno polisę Bezpieczne Dziecko, która zapewnia kompleksową ochronę w przypadku złamań i oparzeń nabytych wskutek nieszczęśliwego wypadku. Ubezpieczenie to gwarantuje pobyt w szpitalu w czasie choroby, a także pokrywa koszty niezbędnych operacji w przypadku nieszczęśliwego wypadku. Ochrona ta obejmuje ubezpieczonego na całym świecie przez całą dobę.

Wysyłając dziecko na zimowe ferie, warto chronić je, wykupując dodatkowe ubezpieczenie, ponieważ sporty zimowe niosą za sobą duże ryzyko wypadku lub kontuzji.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również