poradnik

Ubezpieczenia dla miłośników sportów zimowych od Toyota Banku

  • Expert Compero
  • Turystyka

Ubezpieczenia dla miłośników sportów zimowych od Toyota Banku

Zwolennicy sportów zimowych mogą teraz skorzystać z oferty ubezpieczeniowej Toyota Banku, jaką jest pakiet Snow Asssistance. W ramach polisy klienci mogą liczyć na natychmiastową pomoc na terenie całej Europy. Zainteresowani mogą ubezpieczyć siebie i całą rodzinę. Ubezpieczony decyduje, czy chce ubezpieczyć się na jeden wyjazd, czy na cały sezon narciarski. Okres ochrony trwać może od 14 aż do 120 dni.

Korzystając z oferty Snow Assistance, ubezpieczyciel w przypadku nieprzewidzianych wypadków podczas pobytu za granicą pokryje koszty opieki medycznej oraz transportu do Polski. Ponadto konstrukcja ubezpieczenia zawiera w sobie zarówno ochronę osób, jak również mienia i tożsamości.

Ochronie podlega także bagaż, który zostaje ubezpieczony na wypadek opóźnienia lub zagubienia, jak również sprzęt zimowy w przypadku kradzieży lub zniszczenia na stoku narciarskim. Ubezpieczyciel gwarantuje pomoc w zakresie powrotu do kraju w przypadku utraty dokumentów tożsamości lub kart płatniczych czy kredytowych.

Zdecydować się można na jeden z dziewięciu wariantów ubezpieczenia. Dostępne są opcje ubezpieczenia dla jednej osoby, dla dwojga oraz dla całej rodziny i towarzyszy podróży. Ostateczny zakres i cena pakietu uzależniona jest od wybranego wariantu świadczeń oraz czasu trwania poszczególnego pakietu.

Warto zaznaczyć, że okres ubezpieczenia dla wariantu podstawowego i rozszerzonego rozpoczyna się od dnia rozpoczęcia podróży wskazanej w deklaracji jako początek okresu ubezpieczenia i kończy się wraz z powrotem. Podróż może trwać maksymalnie 14 dni. W przypadku wariantu rozszerzonego odpowiedzialność rozpoczyna się w dniu rozpoczęcia podroży i kończy maksymalnie po 120 dniach. Jednak w przypadku, gdy ubezpieczony w chwili przystępowania do ubezpieczenia jest za granicą, ubezpieczenie zaczyna obowiązywać nie wcześniej niż po 5 dniach od daty złożenia deklaracji.

Posiadacze pakietu Snow Assistance mogą korzystać także z całodobowej infolinii medycznej. Szkody zgłaszać można pod specjalnym numerem telefonu Centrum Alarmowego Europ Assistnace Polska, będącym partnerem Toyota Bank.

Snow Assistance to nie jedyna propozycja ubezpieczeniowa oferowana przez Toyota Bank. Bank oferuje dodatkowo produkty, takie jak: Bike, Home, Mobile i Travel Assistance, Bezpieczna Tożsamość i Płatności oraz Przedłużona Gwarancja na sprzęt RTV, AGD.

Expert Compero Expert Compero

Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również

  • Anna Buczkowska

Pracodawca wysyła cię w podróż służbową? Przeczytaj, kiedy nie musisz się na nią zgadzać, jakie dodatki przysługują ci z tego tytułu i ile wynosi dieta w delegacji. Podróż służbowa...

  • Marek Pawłowski

Skibob to niszowa dyscyplina sportów zimowych, która mimo swojej małej popularności jest rozgrywana pod egidą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) na wielu turniejach. Zawodnicy...

  • Monika Słupczyńska

Heliskiing to dyscyplina sportowa, która cieszy się coraz większą popularnością. Miłośnicy narciarstwa, którzy są już znudzeni szusowaniem po stokach, bardzo chętnie szukają...