Ubezpieczenia dla uprawiających sporty zimowe. Na co zwrócić uwagę?

Ubezpieczenie turystyczne to polisa, która zagwarantuje nam pomoc pieniężną w awaryjnej sytuacji, która może się wydarzyć podczas wyjazdu. Nawet największa ostrożność nie zapewni nam pełnego bezpieczeństwa. Warto zadbać o wykupienie polisy ubezpieczeniowej na zimowy wyjazd.

Polisa ochroni nawet za granicą

Do najczęstszych szkód, jakie zgłaszają miłośnicy sportów zimowych, należą: zwichnięcia, skręcenia i złamania. Dobra polisa turystyczna zapewni pokrycie kosztów leczenia za granicą i zwrot kosztów przejazdu medycznego, jeśli nastąpi taka konieczność.

Co powinna zawierać dobrze skomponowana polisa?

Polisa turystyczna dla narciarzy i snowboardzistów powinna uwzględniać nie tylko pokrycie kosztów leczenia w przypadku zachorowania lub urazu. Rozwiązanie kompleksowe powinno również stanowić zadośćuczynienie na wypadek, gdyby podróż została odwołana z powodu niedostatecznego zaśnieżenia stoku lub gdyby podróżny utracił bagaż.

Niektóre polisy turystyczne zabezpieczają turystów na wypadek zamknięcia stoku lub zwracają koszty karnetu narciarskiego, jeśli dana osoba uległa ciężkiej kontuzji i nie może kontynuować aktywnego wypoczynku.

Polisy turystyczne dla uprawiających sporty zimowe obejmują więc ubezpieczenie NNW, ubezpieczenie kosztów leczenia, pokrywają koszty ratownictwa wysokogórskiego i transportu ze stoku narciarskiego. Szczególnie istotna jest kwestia pokrycia kosztów leczenia. Nie warto oszczędzać na koszcie wykupienia polisy, lepiej wybrać rozwiązanie z wyższą składką i nie ryzykować, że kosztowna operacja połamanej nogi przekroczy koszt ubezpieczenia i wymusi na nas dopłaty z własnej kieszeni.

Ubezpieczenia grupowe

Wiele osób decyduje się na skorzystanie z ubezpieczenia grupowego, które jest dołączane do karnetów na stoki narciarskie. Warto zwrócić uwagę na wysokość ewentualnych świadczeń w ramach takiej polisy - zazwyczaj są one niewysokie i w razie poważniejszego uszczerbku na zdrowiu, mogą się okazać niewystarczającym zabezpieczeniem.

Expert Compero Expert Compero

Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również

  • Marek Pawłowski

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Każdy rodzic chce, aby jego dzieci spędziły jak najlepiej ten czas, w szczególności na wyjeździe rodzinnym. Jednak podróż z dzieckiem jest czasem...

  • Monika Słupczyńska

Wśród kierowców panuje przekonanie, że ubezpieczenie Assistance jest odpowiednie tylko dla wybranych kierowców, a dla innych jest ono zbędne. Postawmy się jednak w sytuacji, gdy...

  • Klaudia Malinowska

Podróże kamperem mają swoich zwolenników, jak i przeciwników. Faktem jest, że popyt w tym obszarze stale wzrasta, a to szczególnie za sprawą pandemii, która niejako...