ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Ubezpieczenia samochodowe: kiedy kierować się ceną?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest jedyną obowiązkową polisą na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych. Każdy kierowca rejestrujący swój pojazd musi wykupić polisę OC. W przypadku pozostałych ubezpieczeń drogowych, to właściciel pojazdu decyduje o tym, czy dana polisa będzie mu przydatna.

W OC liczy się tylko cena

Zakres ochrony obowiązkowego ubezpieczenia OC określa ustawa z dnia 22 maja 2003 roku. Oznacza to, że warunki polis OC dostępnych w różnych firmach ubezpieczeniowych będą zawsze takie same. Wybierając dla siebie jak najkorzystniejszą ofertę OC, mamy więc ten komfort, że możemy kierować się jedynie ceną.

Na AC nie warto oszczędzać

Najtańsze ubezpieczenie AC może nie zapewnić jego właścicielowi właściwej ochrony. Wielu kierowców pamięta produkt pod nazwą minicasco, gdzie za niską cenę można było wykupić ubezpieczenie AC. Problem w tym, że minicasco oznaczało również miniochronę. Szybko zrezygnowano z tego produktu, bowiem zainteresowanie nim było również minimalne. Niska cena, niski zakres ochrony – oto zasada na tym rynku. Jest ona uzasadniona, bowiem ubezpieczyciel nie podpisze niekorzystnej dla siebie umowy.

Przy umowach AC, NNW i assistance czytaj ogólne warunki ubezpieczenia

W przypadku umów na nieobowiązkowe ubezpieczenia AC, NNW czy assistance nie ma ustawowych zapisów, jeżeli chodzi o zakres ochrony. Ubezpieczyciele dyktują swoje warunki i mają do tego prawo. Właśnie dlatego przed złożeniem podpisu na umowie należy się dokładnie zapoznać z warunkami ubezpieczenia.

Porównuj oferty przez Internet

Wybór jak najkorzystniejszego dla siebie ubezpieczenia nie jest prosty, tak samo jak wybór najlepszego kredytu czy konta bankowego. Niezbędna jest głęboka analiza rynku ubezpieczeniowego, analiza własnych potrzeb, cen oraz zakresu ochrony poszczególnych propozycji ubezpieczeniowych. Jeżeli sami nie potrafimy dokonać właściwego wyboru, najlepiej skorzystać z pomocy doradców ubezpieczeniowych, którzy mają na ten temat określoną wiedzę oraz potrafią dopasować ubezpieczenie do oczekiwać oraz potrzeb klienta. Warto też posiłkować się porównywarką ubezpieczeń compero.pl.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również