ikonka palmy
Ubezpieczenie turystyczne

Zamów bezpłatną rozmowę z naszym konsultantem lub przejdź do kalkulatora i wybierz oferty dla siebie!

Ubezpieczenia turystyczne - czy warto?

Ubezpieczenia turystyczne - czy warto?

Podczas planowania wyjazdu na wakacje warto wziąć pod uwagę, że w trakcie urlopu tak naprawdę wszystko może się wydarzyć i warto zabezpieczyć się przed skutkami nieprzewidzianych zajść. Do tego celu służą ubezpieczenia turystyczne. Polisy te nie są drogie, a zapewniają posiadaczowi spokój i bezpieczeństwo podczas wakacyjnego wypoczynku.

Wiele osób, decydując się na wakacyjne wyjazdy za granicę, nadwyręża swoje budżety do granic możliwości. W takiej sytuacji, każda dodatkowa złotówka zdaje się wydatkiem niepożądanym i zastanawiamy się, czy warto wyłożyć kilkadziesiąt złotych na polisę, z której, z wielkim prawdopodobieństwem, nie skorzystamy.

Konfrontując jednak te koszty z wysokością możliwych obciążeń, liczonych w tysiącach złotych, związanych np. z płatnościami za leczenie, odpowiedzialnością cywilną, kosztami transportu do kraju lub innymi ewentualnymi ryzykami, okaże się, że gra jest warta świeczki.

Cena za tygodniowe ubezpieczenie turystyczne dla 40- latka na wyjazd do Turcji nie jest wysoka. Towarzystwo ubezpieczeniowe Gothaer oferuje taką polisę już za 20 zł (w wariancie Podróże i Wypoczynek). W ramach ubezpieczenia Gothaer pokrywa koszty związane z leczeniem za granicą do kwoty 20 tys. euro, suma ubezpieczeń następstw nieszczęśliwych wypadków wynosi 5 tys. zł., a koszty ich leczenia pokrywane są do kwoty 500 zł.

Jeśli dla kogoś sumy te są niewystarczające, może wykupić nieco droższe ubezpieczenie w Ergo Hestia. Pakiet Holiday Charter kosztuje 36 zł i pokrywa świadczenia i koszty leczenia do kwoty 150 tys. zł, koszty ratownictwa  do 15 tys. zł, koszty pobytu osoby towarzyszącej do 5 tys. zł, a następstwa nieszczęśliwych wypadków do wysokości 20 tys. zł.

Należy jednak pamiętać, że nie tylko cena polisy jest ważna, ale i jej warunki. Nie każdy dokładnie czyta strony zapisane drobnym drukiem, ale to tam jest napisane, kto lub co jest przedmiotem ochrony i jaki jest jej zakres. Najważniejszym elementem Ogólnych Warunków Ubezpieczenia są zapisy mówiące o wyłączeniach ochrony i obowiązkach ubezpieczonego. Żadne Towarzystwo nie wypłaci świadczenia za skutki nieszczęśliwego wypadku, jeśli ten wydarzył się, gdy byliśmy pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

Warto również zapoznać się ze sposobem działania ubezpieczalni w przypadku, gdy faktycznie dojdzie do nieszczęśliwego zdarzenia. Jeszcze przed wyjazdem należy sprawdzić, gdzie mamy szukać informacji odnośnie ubezpieczenia, gdzie znajdziemy placówki, w których możemy podjąć się leczenia lub uzyskać pomoc prawną. Istotna jest również informacja, czy przedstawiciele zakładu ubezpieczeń są dostępni w kraju, do którego wyjeżdżamy i czy centrum alarmowe działa 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.

Marta Ośko
compero.pl

Marta Ośko Marta Ośko

ikonka palmy
Ubezpieczenie turystyczne

Zamów bezpłatną rozmowę z naszym konsultantem lub przejdź do kalkulatora i wybierz oferty dla siebie!

Planujesz urlop? Pamiętaj o ubezpieczeniu na czas swojej podróży.
Oblicz składkę

Przeczytaj również