poradnik

Ubezpieczenia turystyczne online

  • Expert Compero
  • Turystyka

Ubezpieczenia turystyczne online

Podczas przygotowań do wyjazdu, niezależnie czy prywatnego czy służbowego, warto pamiętać o wykupieniu ubezpieczenia turystycznego. Jeśli nie masz zbyt wiele wolnego czasu i chcesz oszczędzić trochę pieniędzy, skorzystaj z możliwości, jakie daje Internet i wypełnij  formularz  online.

Fakt, że polisę ubezpieczeniową można założyć online przysparza wielu korzyści. Przede wszystkim jest to oszczędność czasu – wszystkie kroki założenia polisy wykonuje się szybko i wygodnie, bez wypełniania tradycyjnych druczków. Operację można wykonać wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do Internetu, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Ubezpieczenia turystyczne można wykupić drogą elektroniczną, bezpośrednio na stronach internetowych towarzystw ubezpieczeniowych, bądź pośredników,. np. multiagencji, które działają zgodnie z Ustawą z dnia 22 maja 2003 r. o pośrednictwie ubezpieczeniowym pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego.

W Internecie znaleźć można wiele źródeł, które skupiają w jednym miejscu oferty polskich i zagranicznych zakładów ubezpieczeń o szerokiej palecie dostępnych produktów. W koszyku ofert znaleźć można ubezpieczenia skierowane do osób chcących w czasie wypoczynku skupić się na sporcie i rekreacji lub np. zabezpieczające kobiety ciężarne w podróży. Odpowiadając na kilka pytań, możemy dobrać ofertę idealnie dopasowaną do swoich potrzeb.

Na stronach internetowych, które dają nam duży wybór ofert spośród wielu firm funkcjonujących na rynku, łatwo trafić na akcje promocyjne, dzięki czemu możemy zaoszczędzić kilka lub kilkanaście złotych. Co istotne, wielu pośredników internetowych nie pobiera od wnioskujących o polisę prowizji, a składka może zostać zapłacona przelewem przez Internet lub kartą.
 

Expert Compero Expert Compero

Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również

  • Anna Buczkowska

Pracodawca wysyła cię w podróż służbową? Przeczytaj, kiedy nie musisz się na nią zgadzać, jakie dodatki przysługują ci z tego tytułu i ile wynosi dieta w delegacji. Podróż służbowa...

  • Marek Pawłowski

Skibob to niszowa dyscyplina sportów zimowych, która mimo swojej małej popularności jest rozgrywana pod egidą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) na wielu turniejach. Zawodnicy...

  • Monika Słupczyńska

Heliskiing to dyscyplina sportowa, która cieszy się coraz większą popularnością. Miłośnicy narciarstwa, którzy są już znudzeni szusowaniem po stokach, bardzo chętnie szukają...