ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Ubezpieczenia w produktach bankowych

Ubezpieczenia w produktach bankowych

Usługi bankowe stają się coraz bardziej uniwersalne. Łączą w sobie zarówno funkcje finansowe, jak i ubezpieczeniowe, a wszystko za pomocą polis dołączanych do produktów bankowych.  Jakie typy ubezpieczeń są najczęściej spotykane? Porównywarka finansowa compero.pl postanowiła to sprawdzić.

Polisy ubezpieczeniowe stały się nieodłącznym elementem produktów bankowych. Odpowiednie ubezpieczenia są dołączane nie tylko do rachunków bankowych, czy kart płatniczych, ale także do kart kredytowych, pożyczek gotówkowych oraz kredytów hipotecznych.  O ile w przypadku kont chodzi głównie o ubezpieczenia typu assistance, o tyle przy produktach kredytowych ich głównym zadaniem jest ochrona zdrowia i życia osoby zadłużonej.

Polisy do kont…

Najczęściej spotkać możemy polisy oferowane razem z kontami osobistymi. Chodzi tutaj głównie o produkty i usługi określane mianem assistance. Ich głównym zadaniem jest ułatwianie życia posiadaczom rachunków bankowych. Swoją konstrukcją zapewniają możliwość nieodpłatnego korzystania z usług wybranych specjalistów np. elektryka, hydraulika, montera itd. W ramach usługi assistance klient nie musi samodzielnie wyszukiwać kontaktów do tych osób, wystarczy tylko ze skontaktuje się z bankiem, w którym posiada swój rachunek.

…do kart…

Zupełnie inne polisy dołączane są do kart płatniczych. Są to z reguły ubezpieczenia na wypadek zgubienia lub kradzieży karty lub jej nieuprawnionego użycia przez osobę trzecią. Głównym założeniem takich polis jest zapewnienie większego bezpieczeństwa, ponieważ karty płatnicze są dużo bardziej narażone na ryzyko kradzieży niż inne produkty bankowe.

Doskonałym uzupełnieniem oferty ubezpieczeniowej dołączanej do produktów bankowych są tzw. polisy podróżne. Zazwyczaj występują one w połączeniu z kartami płatniczymi bądź kredytowymi. Ich główną zaletą jest ochrona osoby przebywającej zagranicą. W zależności od rodzaju ubezpieczenia, klient może liczyć np. na bezpłatną opiekę medyczną lub prawną, zwrot kosztów leczenia, czy tez chociażby odszkodowanie w przypadku zgubienia bagażu.

…i kredytu

Największą grupę stanowią polisy dołączane do produktów kredytowych oferowanych przez banki. Najczęściej są to ubezpieczenia na wypadek śmierci, trwałej niezdolności do pracy w skutek następstw nieszczęśliwych wypadków, czy chociażby ubezpieczenia od utraty pracy. Podstawowym założeniem takich polis jest ochrona kredytobiorcy, gdyby ten nie był w stanie samodzielnie regulować swoich rat kredytowych.

W przypadku pojawienia się którejkolwiek z wymienionych wyżej okoliczności, to ubezpieczyciel będzie spłacał za klienta jego zobowiązanie. Ale uwaga - przed wykupieniem takiego ubezpieczenia, koniecznie trzeba zapoznać się z OWU (ogólne warunki ubezpieczeniowe) danego towarzystwa. Polisy oferowane łącznie z produktami kredytowymi mogą zawierać bowiem szereg wyłączeń.

Banki na dobre wprowadziły do swojej oferty instrumenty ubezpieczeniowe. Coraz częściej zdarza się nawet, że sprzedają one polisy bez łączenia ich ze swoimi „rodzimymi” produktami. Już teraz w niektórych instytucjach można nabyć ubezpieczenie AC/OC do samochodu, czy chociażby ubezpieczenie mieszkania.

Autor: Jacek Kasperczyk
compero.pl

Jacek Kasperczyk Jacek Kasperczyk

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również