ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Ubezpieczenie ADAC – niezbędna pomoc na każdym kroku

Ubezpieczenie ADAC jest idealną inicjatywą dla Polaków, którzy mają w planach wyjazd samochodem za granicę. Taka polisa to dodatkowa, a zarazem profesjonalna ochrona oraz pomoc przy nieszczęśliwych zdarzeniach. Jakie jeszcze charakterystyczne cechy posiada ubezpieczenie ADAC? 

 

Ubezpieczenie ADAC – co to takiego? 

Ubezpieczenie ADAC bardzo mocno przypomina znany polskim kierowcom pakiet Assistance, jednak różni się tym, że serwis danego pojazdu odbywa się natychmiastowo, oczywiście w zależności od powstałej szkody. Polisa ta dostępna jest w całej Europie, a jej zakres obejmuje takie czynności, jak pomoc mechanika czy holowanie samochodu do warsztatu, ponadto wiele innych ponadprzeciętnych usług. Taki rodzaj ubezpieczenia pozwoli zaoszczędzić sporo nerwów oraz pieniędzy, gdzie na skutek wypadku drogowego można otrzymać samochód zastępczy lub skorzystać z konkretnego świadczenia.  

 

W jakich sytuacjach można wezwać pomoc drogową? Polisa ADAC 

Rozpiętość ochrony ADAC jest naprawdę bardzo szeroka, co oznacza, że pomoc można wezwać do nawet najmniejszej usterki w pojeździe. Nie tylko awaria mechaniczna jest podstawą do skorzystania ze wsparcia drogowego, ale i nawet przebita opona czy też zatrzaśnięty wewnątrz samochodu kluczyk. 

Warto jednocześnie mieć świadomość, że potrzeba określonego czasu, aby odpowiednie służby zajęły się całą sytuacją. Na ogół wszystkie czynności odnośnie do naprawy wykonywane są na miejscu, natomiast w przypadku poważnych awarii, pojazd zostaje odholowany do danego warsztatu, co wiąże się z dłuższym czasem oczekiwania na sprawny już samochód. Mimo to, na czas naprawy kierowcy udostępniany jest samochód zastępczy, pod warunkiem, że taka opcja została uwzględniona konkretnej umowie ubezpieczeniowej. 

Przebywając za granicą i napotykając się na wszelkie mankamenty związane z uszkodzeniem pojazdu, również można skorzystać z wybranych usług ADAC. Podobnie jak we wszystkich europejskich krajach, świadczenia tej polisy nie ulegają zmianie. Jest jednak jeden wyjątek od tej zasady, który może okazać się zaletą. Mowa tu o nieodpłatnym transporcie do kraju, zarówno pojazdu, jak i jego pasażerów.  

 

Jak wyglądają czynności serwisu ADAC? 

Dzięki szerokiej flocie żółtych pojazdów oraz zespołowi wykwalifikowanych pracowników, wszystkie wykonywane przez pomoc drogową czynności odbywają się w sprawny i rzetelny sposób. Każdy pracownik wezwany do danego zgłoszenia stara się oszacować poszczególne szkody, gdzie po wstępnej analizie wstępnie określa czy naprawa może zostać przeprowadzona natychmiastowo na miejscu awarii, czy też taki pojazd musi zostać przewieziony do specjalistycznego warsztatu. Do sprawdzania powstałych szkód używa się nie tylko doświadczenia, ale i również odpowiednich narzędzi, w tym chociażby komputera diagnostycznego, który szybko i konkretnie potrafi określić źródło usterki. 

 

Ile kosztuje ubezpieczenie ADAC i w jaki sposób można je zakupić? 

Wybór odpowiedniej oferty jest najważniejszym elementem podczas kupna polisy. Tylko ona określa warunki i możliwości danego ubezpieczenia względem umówionej kwoty. Wiele sytuacji wymaga podejmowania decyzji na własną rękę, natomiast w kwestii ubezpieczenia ADAC najlepiej skonsultować się ze specjalistą, który po uzyskaniu odpowiednich informacji przedstawi najkorzystniejszą, dostosowaną pod potrzebę klienta ofertę.  

Pomoc wykwalifikowanych specjalistów do spraw ubezpieczeń można uzyskać, nie wychodząc z domu, czyli za pośrednictwem serwisu Compero.pl. Multiagencja Compero oferuje szeroki wachlarz usług związanych ze wszelkiego rodzaju ubezpieczeniami, dlatego warto zwrócić się w sprawie ubezpieczenia ADAC do właśnie tych doświadczonych ekspertów.  

W kwestii ceny takiej polisy trzeba wiedzieć, że przekłada się ona na każdą osobę oddzielnie. Poniższe kwoty są zestawieniem przybliżonych cen występujących w Niemczech: 

  • pakiet podstawowy dla głównego członka ubezpieczenia – 95 euro. 
  • pakiet podstawowy dla partnera głównego członka – 35 euro. 
  • pakiet podstawowy z ulgą dla osób niepełnosprawnych oraz młodocianych – 80 euro. 
  • pakiet premium – 140 euro. 
  • pakiet premium z ulgą – 125 euro. 

 

Ubezpieczenie ADAC – jakie posiada zalety oraz czego nie obejmuje? 

Szeroki zakres usług i zróżnicowane pakiety umożliwiają wybór odpowiedniej dla siebie polisy nie tylko pod względem zakresu ochrony, ale i również biorąc pod uwagę wszystkie związane z nią koszty. Kolejnym atutem jest możliwość skorzystania z wcześniej już wspomnianego samochodu zastępczego, który umożliwi kontynuację podróży bez żadnych przeszkód.  

Biorąc pod uwagę ofertę polisy ADAC, trzeba wiedzieć, że nie obejmuje ona rekompensaty za szkody w mieniu oraz te, które zostały wyrządzone umyślnie. W momencie, gdy technik wykryje zaplanowaną usterkę, na kierowcę zostaje nałożona kara grzywny, a nakład pieniężny za wszystkie czynności związane z naprawą lub transportem niesprawnego pojazdu zmuszony będzie pokryć z własnej kieszeni.  

 

Czy polisa ADAC jest obowiązkowa? 

Dodatkowe warianty, w tym pakiet ADAC, nie podlegają obowiązkowi zakupu czy ich posiadania. Jest to wyłącznie dodatkowy wybór odnośnie do poszerzenia podstawowej ochrony o nadprogramowe usługi w efekcie nieszczęśliwego zdarzenia. Za brak takiej polisy nie można otrzymać grzywny, a tym bardziej zostać narażonym na jakiekolwiek działania postępowania karnego przez daną firmę ubezpieczeniową.  

Potrzeba mieć świadomość, że w przypadku zakończenia terminu umowy, nie ulega ona automatycznemu odnowieniu, jak ma to miejsce w przypadku ubezpieczenia OC. Oznacza to, że ponowna chęć skorzystania z polisy wiążę się z powtórnym podpisaniem kontraktu. 

Pomimo iż polisa ADAC nie jest obowiązkowym ubezpieczeniem, może okazać się bardzo pomocnym rozwiązaniem podczas trudnych sytuacji na drodze. Warto ją posiadać szczególnie przez wzgląd na szeroki zakres usług oraz bardzo szybką pomoc. Ubezpieczenie ADAC jest wprost konieczne dla kierowców często podróżujących za granicę – w tym miejscu warto zaznaczyć, że w razie awarii samochodu na autostradzie, np. w Niemczech, pracownicy ADAC szybko dostaną zgłoszenie o pojeździe, który nie może być zaparkowany na tego typu drodze i przyjadą udzielić kierowcy pomocy. Bez wykupionego pakietu ADAC taka pomoc może naprawdę sporo kosztować. 

Marek Pawłowski Marek Pawłowski

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również