ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Ubezpieczenie BMW serii 3

Popularna „trójka”

Samochody BMW są postrzegane na światowym rynku motoryzacyjnym jako pojazdy luksusowe.  W rzeczywistości jeden z najbardziej popularnych samochodów marki BMW - tzw. trójka, jest zaliczana do klasy średniej.

Czy wiesz że...?

BMW serii 3 jest produkowane od 19751 roku i od początku producent wysoce dbał o jakość wykonania swojego pojazdu. Zaopatrzył go w dynamiczny silnik, który sprostał wymaganiom nawet najbardziej zagorzałych fanów szybkiej jazdy.

Generacji BMW serii 3

Popularna „trójka” BMW przez niemalże 40 lat doczekała się sześciu generacji aut:

  • BMW I generacji - E21 - sportowe auto,  modernizowane w latach 1979 i 1980. Dziś jest to głównie auto kolekcjonerskie,
  • BMW II generacji - E30 - produkowane od 1982 roku w wersji dwudrzwiowej sedan, czterodrzwiowe, Cabrio i sportowej wersji M oraz w wersji pięciodrzwiowej kombi.
  • BMW III generacji - E36 - zadebiutowało na rynku w 1990 roku, jako czterodrzwiowy sedan. Na rynku pojawiły się także wersje Coupe, Cabrio, kombi czy Compact.
  • BMW IV generacji - E46 - debiut w 1998 roku jako samochód z nadwoziem typu sedan czterodrzwiowym. Dostępny także w wersji Coupe, Touring (kombi), Cabrio i w wersji M Coupe i Cabrio.
  • BMW V generacji - E90/E91/E92/E93 - debiut w wersji sedan na początku 2005 roku, dostępny także w wersji Touring (kombi), Coupe, Cabrio i w wersji M3 Coupe.
  • BMW VI generacji - F30 - debiut na początku 2012 roku, jako czterodrzwiowy sedan.

Obowiązkowe OC i fakultatywne AC dla BMW serii 3

Chcesz się dowiedzieć, jaki ubezpieczyciel proponuje obecnie najkorzystniejsze polisy OC i pakiety OC + AC dla BMW serii 3, skontaktuj się z naszym doradcą.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również