ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Ubezpieczenie da rowerzystów od PZU

Choć z pozoru jednoślad wydaje się bezpiecznym środkiem transportu ze względu na niskie osiągane prędkości, to przecież w wyniku nawet drobnej stłuczki z samochodem nie ma szans. Cyklista z każdej kolizji wychodzi poszkodowany. Właśnie dlatego PZU przygotowało specjalną ofertę dla cyklistów: polisę PZU Rowerzysta.

Nie tylko dla właścicieli rowerów

Polisa chroni osobę wymienioną w umowie. Może nią być nawet jedynie użytkownik roweru, który nie jest jego właścicielem. Ubezpieczenie zapewnia ochronę także w przypadku jazdy rowerem pożyczonym od innej osoby lub z modnych ostatnio wypożyczalni.

Okres trwania umowy

Polisę można zawrzeć na rok lub krócej. Nieistotny jest do tego wiek osoby ubezpieczającej się, ani jej stan zdrowia. W umowie należy określić wybraną sumę ubezpieczenia, opcjonalnie można rozszerzyć ją o ochronę także poza granicami kraju.

Zakres ochrony

Polisa PZU Rowerzysta w podstawowej wersji zabezpiecza od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Istnieje jednak możliwość rozszerzenia jej o:

OC rowerzysty (ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej) - w ramach polisy ubezpieczyciel zobowiązuje się wówczas np. do pokrycia szkód osobowych wyrządzonych podczas jazdy rowerem (np. uszkodzeń ciała), a także szkód rzeczowych (p. zniszczenie lub uszkodzenie własności osoby trzeciej);

ubezpieczenia bagażu podróżnego – które może chronić różnego rodzaju bagaż, także znajdujące się w nim części zamienne do roweru;

casco roweru – działa tylko podczas jazdy (np. gdy zniszczysz swój rower po upadku podczas jazdy, ubezpieczyciel pokryje koszty naprawy).

Ile kosztuje ubezpieczenie roweru?

Przykładowa wysokość składki wyliczonej dla polisy PZU Rowerzysta to 80,17 zł za 3 miesiące ochrony obowiązującej na terenie Polski (zakres ubezpieczenia to 10 000 zł NNW, 50 000 zł OC, 2 000 zł casco roweru).

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również