ikonka palmy
Ubezpieczenie turystyczne

Zamów bezpłatną rozmowę z naszym konsultantem lub przejdź do kalkulatora i wybierz oferty dla siebie!

Ubezpieczenie dla narciarzy

Wypadki się zdarzają

Zarówno osoby, które od lat uprawiają narciarstwo czy snowboarding, jak i początkujący miłośnicy białego szaleństwa, mogą ulec wypadkowi na stoku. Niedopasowanie szybkości jazdy do warunków atmosferycznych i warunków na stoku, przecenianie własnych umiejętności, a w końcu brak odpowiedniego wyposażenia, w tym kasku na głowie, szybko może prowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Zdarzają się one w równej mierze na lodowcach w Austrii, jak i w polskich górach.

Czy wiesz, że...?

Statystyki Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego wskazują, że w czasie ferii w 2013 roku w polskich górach miało miejsce ponad 3 tys. wypadków. Na szczęście żaden z nich nie zakończył się śmiercią turysty. W 2013 roku zdarzyło się mniej wypadków niż w roku poprzednim. Ratownicy TOPR interweniowali około 900 razy, w Beskidach doszło do 700 wypadków, a w Krynicy Górskiej 570 razy.

Z uwagi na wysoką liczbę wypadków na stokach górskich warto ubezpieczyć się przed takim ryzykiem, jeszcze przed nastaniem sezonu narciarskiego. Nie możemy ufać własnym możliwościom, bowiem nawet najlepiej jeżdżący narciarz może ulec wypadkowi z winy osób trzecich, uczestniczących w jeździe na stoku górskim.

Ubezpieczenia na zimę

Miłośnicy sportów zimowych w trosce o swoje bezpieczeństwo powinni zadbać o wykupienie odpowiedniej polisy. W przypadku wielu ubezpieczeń turystycznych ochrona obejmuje ryzyko związane z uprawianiem sportów zimowych. Niemniej, na polskim rynku ubezpieczeniowym znajdziemy stricte ubezpieczenia narciarskie, których zakres został dopasowany ściśle do wymagań osób uprawiających „białe szaleństwo”.

Przykładem takiego ubezpieczenia jest ubezpieczenie SKI w Signal Iduna, które zapewnia ochronę przed ponoszeniem finansowych skutków leczenia urazów poniesionych podczas wyjazdów zimowych oraz skutków wypadków spowodowanych w zakresie odpowiedzialności cywilnej.

Oprócz tego ubezpieczenie dla narciarzy można wykupić w firmie ubezpieczeniowej:

  • Warta - polisa Warta Travel - Wyjazdy Zagraniczne - ubezpieczenie dla narciarzy i snowboardzistów, obejmujące wszystkie ryzyka związane z uprawianiem dyscyplin zimowych.
  • AXA Direct - polisa AXA Travel Sport - ubezpieczenie dla aktywnych narciarzy - amatorów i zawodowców. Ubezpieczyciel zapewnia pomoc i organizację wizyty lekarskiej, transport do placówki medycznej czy do miejsca zamieszkania, w ramach polisy.
  • Generali - polisa Generali na narty i snowboard - ubezpieczenie turystyczne, w którym to klient decyduje o wariancie polisy i zakresie ochrony ubezpieczeniowej.

Czy wiesz, że...?

Ubezpieczenie narciarskie to polisa oferowana przez większość ubezpieczycieli także latem, w formie ubezpieczenia turystycznego o szerokim zakresie ochrony przed ponoszeniem kosztów zdarzeń związanych z uprawianiem sportu.

Co obejmuje ubezpieczenie dla narciarzy?

Ubezpieczenie narciarskie obejmuje zwykle swoim zakresem:

  • ubezpieczenie kosztów leczenia,
  • ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków,
  • ubezpieczenie OC,
  • ubezpieczenie sprzętu narciarskiego,
  • zabezpieczenie przed nieudanym urlopem, np. wypłata odszkodowania jeśli zostaną zamknięte trasy zjazdowe, zwrot kosztów wykupionego karnetu,
  • ubezpieczenie kosztów rezygnacji z wyjazdu.

Poszukujesz ubezpieczenia przed wyjazdem na narty? Pomocą zawsze służą eksperci ubezpieczeniowi compero.pl!

Expert Compero Expert Compero

ikonka palmy
Ubezpieczenie turystyczne

Zamów bezpłatną rozmowę z naszym konsultantem lub przejdź do kalkulatora i wybierz oferty dla siebie!

Planujesz urlop? Pamiętaj o ubezpieczeniu na czas swojej podróży.
Oblicz składkę

Przeczytaj również