ikonka palmy
Ubezpieczenie turystyczne

Zamów bezpłatną rozmowę z naszym konsultantem lub przejdź do kalkulatora i wybierz oferty dla siebie!

Ubezpieczenie dla snowboardzistów

Snowboard nie taki niebezpieczny

Z uwagi na fakt, że liczba osób uprawiających narciarstwo jest większa niż liczba miłośników snowboardu, statystycznie dochodzi do mniejszej ilości wypadków z udziałem snowboardzistów.

Czy wiesz że...?

Badanie wypadków na nartach i snowboardzie przeprowadzone na zlecenie National Ski Area Association (Krajowe Stowarzyszenie Kurortów Narciarskich) wskazuje, że na snowboardzie łatwiej o doznanie obrażeń, ale do tragicznych wypadków śmiertelnych częściej dochodzi wśród narciarzy. Prawdopodobieństwo wypadku na snowboardzie jest od 50 do 70 proc. wyższe niż w przypadku narciarzy.

Warto przed wyjazdem na snowboard wykupić odpowiednie ubezpieczenie podróżne i ubezpieczenie zdrowotne. Na jakie kwestie należy przy tym zwrócić uwagę?

Dobre ubezpieczenie na deskę

Co prawda Polacy są chronieni w całej Unii Europejskiej podczas wyjazdów na narty czy snowboard dzięki swojemu ubezpieczeniu w Narodowym Funduszu Zdrowia, ale muszą wyrobić sobie przed wyjazdem Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, czyli kartę EKUZ. Jest ona gwarancją udzielenia jej posiadaczowi podstawowej opieki medycznej za granicą, np. w krajach takich jak Francja czy Włochy. Niestety, zwykle przy wypadkach, jakim może ulec snowboardzista, karta EKUZ okazuje się niewystarczająca.

W takim przypadku warto dodatkowo wykupić dla siebie i bliskich ubezpieczenie snowboardowe, które uzupełni kartę EKUZ.

Polisa ubezpieczenia dla snowboardzistów najczęściej oferowana jest pod wspólną nazwą „ubezpieczenie na narty”. Chroni ona przed ponoszeniem z własnej kieszeni wydatków na leczenie za granicą, koszty następstw nieszczęśliwych wypadków i OC w życiu prywatnym. Dodatkowo, polisa na snowboard powinna obejmować:

  • Ochronę w przypadku prowadzenia akcji poszukiwawczej i ratowniczej, łącznie z potrzebą użycia śmigłowca - suma ubezpieczenia w takim przypadku nie powinna być niższa od 10 000 euro.
  • Zwrot kosztów lub zapewnienie transportu poszkodowanego sportowca do kraju zamieszkania.
  • Ubezpieczenie sprzętu sportowego.
  • Ubezpieczenie bagażu od utraty wskutek kradzieży bądź rozwoju.
  • Ochronę w przypadku wystąpienia lub zaostrzenia chorób przewlekłych.

Zorganizowane wyjazdy na ferie

Na snowboard możemy wybrać się na własną rękę lub skorzystać ze zorganizowanego przez biuro podróży wyjazdu. W tym drugim przypadku touroperator zobowiązany jest zapewnić swoim klientom podstawowy zakres opieki ubezpieczeniowej. Polisa może być dodatkowo płatna lub wliczona w cenę wycieczki. Mając pewność, że takie ubezpieczenie nam przysługuje, turysta powinien przejrzeć Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Suma przeznaczona na pokrycie kosztów leczenia przy wypadku lub nagłym zachorowaniu powinna być wyższa niż 30 000 euro. Wtedy dodatkowe, indywidualne ubezpieczenie snowboardzisty nie będzie absolutnie wymagane.

Expert Compero Expert Compero

ikonka palmy
Ubezpieczenie turystyczne

Zamów bezpłatną rozmowę z naszym konsultantem lub przejdź do kalkulatora i wybierz oferty dla siebie!

Planujesz urlop? Pamiętaj o ubezpieczeniu na czas swojej podróży.
Oblicz składkę

Przeczytaj również