Ubezpieczenie dla uprawiających sporty wyczynowe

Definicja sportu wyczynowego

Wyczynowe uprawianie sportów jest definiowane przez firmy ubezpieczeniowe jako uprawianie dyscyplin sportowych profesjonalnie w ramach sekcji czy klubów, w formie regularnych treningów, zawodów itp. Sporty te wiążą się z ponoszeniem wyższego ryzyka zaistnienia kontuzji u sportowca, uszczerbku na zdrowiu.

Osoby uprawiające sporty wyczynowe, zwłaszcza o charakterze ekstremalnym, chcąc się ubezpieczyć na życie i zdrowie, powinny poszukać dla siebie na rynku specjalnych ofert ubezpieczenia. Standardowa polisa w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia najczęściej ma wykluczone ponoszenie odpowiedzialności przez ubezpieczyciela za szkody powstałe na skutek wyczynowego uprawiania określonego rodzaju dyscyplin sportowych.

W OWU ubezpieczenia klient powinien znaleźć informacje o tym, jakie dyscypliny sportowe uważane są za ekstremalne lub szczególnie ryzykowne z punktu widzenia towarzystwa ubezpieczeniowego. Ponadstandardowa ochrona ubezpieczeniowa wymaga zawarcia przez klienta dodatkowej polisy ubezpieczeniowej lub rozszerzenia ochrony w ramach posiadanego ubezpieczenia, co w obu przypadkach wiąże się z koniecznością ponoszenia wyższych kosztów składki.

Uwaga!

Osoby uprawiające sporty wyczynowe muszą liczyć się z możliwością wystąpienia poważnej kontuzji lub wypadku, a to wiąże się z wykluczeniem z treningów i koniecznym leczeniem oraz rehabilitacją. Działania medyczne pociągać mogą za sobą bardzo wysokie koszty, które może pokryć ubezpieczyciel, jeśli sportowiec zadbał wcześniej o zawarcie stosownej polisy ubezpieczeniowej.

Przykłady ubezpieczeń dla sportowców wysokiego ryzyka

Zwykłe ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) okaże się najprawdopodobniej niewystarczające, aby zapewnić sportowcom uprawiającym dyscypliny wyczynowe odpowiednią ochronę.

Jeśli zamierzamy uprawiać sporty wysokiego ryzyka, a za takie ubezpieczyciele uznają także np. narciarstwo czy snowboard, w amatorski sposób, najczęściej wystarczy nam ubezpieczenie turystyczne uwzględniający koszty leczenia, NNW i OC. Jeśli jednak chcemy szusować poza wyznaczonymi trasami lub uprawiać akrobacje narciarskie, powinniśmy wybrać dopasowaną do naszych potrzeb polisę obejmującą sporty ekstremalne. Jednak składka na takie ubezpieczenie może wynieść nawet trzykrotnie więcej niż cena zwyczajnej polisy turystycznej.

Można poszerzyć polisę turystyczną o ryzyka związane z uprawianiem sportów wyczynowych.

Ubezpieczenie dopasowane do wymogów wyczynowych sportowców oferuje na polskim rynku m.in. firma Allianz Direct, w ramach pakietu Globtroter Direct. Ubezpieczenie dotyczące sportów ekstremalnych chroni osoby, które uprawiają amatorsko sporty wysokiego ryzyka. Mogą to być sporty motorowe, motorowodne i powietrzne, nurkowanie, sporty wodne lub wspinaczkowe. Polisa obejmuje uprawianie sportów zarówno podczas wyjazdów krajowych i zagranicznych. Ubezpieczenie wystarczy zawrzeć przed wyjazdem, bez względu na to, czy ma on wystąpić za godzinę czy za kilka dni.

Szukasz ubezpieczenia turystycznego? Lepiej nie mogłeś trafić! Skontaktuj się już dziś z ekspertami ubezpieczeniowymi compero.pl i otrzymaj najatrakcyjniejszą polisę na rynku!

Expert Compero Expert Compero

Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również

  • Marek Pawłowski

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Każdy rodzic chce, aby jego dzieci spędziły jak najlepiej ten czas, w szczególności na wyjeździe rodzinnym. Jednak podróż z dzieckiem jest czasem...

  • Monika Słupczyńska

Wśród kierowców panuje przekonanie, że ubezpieczenie Assistance jest odpowiednie tylko dla wybranych kierowców, a dla innych jest ono zbędne. Postawmy się jednak w sytuacji, gdy...

  • Klaudia Malinowska

Podróże kamperem mają swoich zwolenników, jak i przeciwników. Faktem jest, że popyt w tym obszarze stale wzrasta, a to szczególnie za sprawą pandemii, która niejako...