ikonka palmy
Ubezpieczenie turystyczne

Zamów bezpłatną rozmowę z naszym konsultantem lub przejdź do kalkulatora i wybierz oferty dla siebie!

Ubezpieczenie dla uprawiających sporty wyczynowe

Definicja sportu wyczynowego

Wyczynowe uprawianie sportów jest definiowane przez firmy ubezpieczeniowe jako uprawianie dyscyplin sportowych profesjonalnie w ramach sekcji czy klubów, w formie regularnych treningów, zawodów itp. Sporty te wiążą się z ponoszeniem wyższego ryzyka zaistnienia kontuzji u sportowca, uszczerbku na zdrowiu.

Osoby uprawiające sporty wyczynowe, zwłaszcza o charakterze ekstremalnym, chcąc się ubezpieczyć na życie i zdrowie, powinny poszukać dla siebie na rynku specjalnych ofert ubezpieczenia. Standardowa polisa w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia najczęściej ma wykluczone ponoszenie odpowiedzialności przez ubezpieczyciela za szkody powstałe na skutek wyczynowego uprawiania określonego rodzaju dyscyplin sportowych.

W OWU ubezpieczenia klient powinien znaleźć informacje o tym, jakie dyscypliny sportowe uważane są za ekstremalne lub szczególnie ryzykowne z punktu widzenia towarzystwa ubezpieczeniowego. Ponadstandardowa ochrona ubezpieczeniowa wymaga zawarcia przez klienta dodatkowej polisy ubezpieczeniowej lub rozszerzenia ochrony w ramach posiadanego ubezpieczenia, co w obu przypadkach wiąże się z koniecznością ponoszenia wyższych kosztów składki.

Uwaga!

Osoby uprawiające sporty wyczynowe muszą liczyć się z możliwością wystąpienia poważnej kontuzji lub wypadku, a to wiąże się z wykluczeniem z treningów i koniecznym leczeniem oraz rehabilitacją. Działania medyczne pociągać mogą za sobą bardzo wysokie koszty, które może pokryć ubezpieczyciel, jeśli sportowiec zadbał wcześniej o zawarcie stosownej polisy ubezpieczeniowej.

Przykłady ubezpieczeń dla sportowców wysokiego ryzyka

Zwykłe ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) okaże się najprawdopodobniej niewystarczające, aby zapewnić sportowcom uprawiającym dyscypliny wyczynowe odpowiednią ochronę.

Jeśli zamierzamy uprawiać sporty wysokiego ryzyka, a za takie ubezpieczyciele uznają także np. narciarstwo czy snowboard, w amatorski sposób, najczęściej wystarczy nam ubezpieczenie turystyczne uwzględniający koszty leczenia, NNW i OC. Jeśli jednak chcemy szusować poza wyznaczonymi trasami lub uprawiać akrobacje narciarskie, powinniśmy wybrać dopasowaną do naszych potrzeb polisę obejmującą sporty ekstremalne. Jednak składka na takie ubezpieczenie może wynieść nawet trzykrotnie więcej niż cena zwyczajnej polisy turystycznej.

Można poszerzyć polisę turystyczną o ryzyka związane z uprawianiem sportów wyczynowych.

Ubezpieczenie dopasowane do wymogów wyczynowych sportowców oferuje na polskim rynku m.in. firma Allianz Direct, w ramach pakietu Globtroter Direct. Ubezpieczenie dotyczące sportów ekstremalnych chroni osoby, które uprawiają amatorsko sporty wysokiego ryzyka. Mogą to być sporty motorowe, motorowodne i powietrzne, nurkowanie, sporty wodne lub wspinaczkowe. Polisa obejmuje uprawianie sportów zarówno podczas wyjazdów krajowych i zagranicznych. Ubezpieczenie wystarczy zawrzeć przed wyjazdem, bez względu na to, czy ma on wystąpić za godzinę czy za kilka dni.

Szukasz ubezpieczenia turystycznego? Lepiej nie mogłeś trafić! Skontaktuj się już dziś z ekspertami ubezpieczeniowymi compero.pl i otrzymaj najatrakcyjniejszą polisę na rynku!

Expert Compero Expert Compero

ikonka palmy
Ubezpieczenie turystyczne

Zamów bezpłatną rozmowę z naszym konsultantem lub przejdź do kalkulatora i wybierz oferty dla siebie!

Planujesz urlop? Pamiętaj o ubezpieczeniu na czas swojej podróży.
Oblicz składkę

Przeczytaj również