poradnik

Ubezpieczenie długiego pobytu za granicą

 • Expert Compero
 • Turystyka

Ubezpieczenie długiego pobytu za granicą

Za pracą i godnym życiem

Do bogatych krajów Unii Europejskiej - na północ lub zachód od Polski, wyjeżdżamy już nie tylko w poszukiwaniu pracy, pozostawiając w kraju swoją rodzinę. Istnieje trend osiedlania się na stałe poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, gdzie istnieją lepsze warunki do życia dla naszych rodzin. W 2014 roku według demografów mamy do czynienia z tzw. nową falą emigracji. Od 1 maja 2014 roku dla Polaków otwarty jest rynek pracy w Szwajcarii.

Czy wiesz, że...?

Główny Urząd Statystyczny podaje, że na koniec 2012 roku w krajach Unii Europejskiej, poza Polską, mieszkało w sumie 1,8 mln Polaków, czyli 4 razy więcej niż przed przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej. Najwięcej rodaków mieszka w Wielkiej Brytanii - około 640 tys. oraz w Niemczech - około 500 tys.

Długa podróż i pobyt za granicą z ubezpieczeniem

Planując wyjazd na co najmniej 30-60 dni poza granice Polski, czy to do pracy sezonowej, czy w celach turystycznych, warto zabezpieczyć się przed skutkami negatywnych zdarzeń, jakie mogą dojść do skutku.

Uwaga!

Długoterminowe ubezpieczenie podróży zawierane jest najczęściej na 6 miesięcy z góry. Standardowe polisy ubezpieczenia turystycznego obejmują swoim zakresem pobyty za granicą trwające nie dłużej niż 1 miesiąc.

Przykłady ubezpieczenia

IHI Travel oferuje osobom wybierającym się w dłuższą podróż poza granice Polski polisę Single Trip na cały okres pobytu za granicą, trwający 2, 3 lub 6 miesięcy. Ubezpieczenie zawrzeć można nawet przez internet, a jest ono uruchamiane po 3 dniach od zawarcia umowy.  Polisa gwarantuje:

 • pomoc assistance,
 • nieograniczoną sumę ubezpieczenia,
 • opłacanie bezpośrednio rachunków za hospitalizację,
 • swobodę wyboru lekarza i szpitala za granicą,
 • pełną ochronę bez udziału własnego,
 • ochronę ubezpieczeniową na całym świecie,
 • ochronę przed skutkami aktów terroryzmu.

Nie ma w tym przypadku ograniczeń odpowiedzialności ubezpieczeniowej firmy z tytułu uprawiania przez osobę ubezpieczoną sportów wysokiego ryzyka lub zawodów tego typu, z wyjątkiem uprawiania sportów motorowych.

Dodatkowo podobne ubezpieczenie turystyczne można wykupić w PZU - polisę Wojażer PZU. Obejmuje ono ochronę ubezpieczeniową na dłuższy czas.

Czy wiesz że...?

PZU Wojażer przy wykupywaniu ochrony ubezpieczeniowej na okres dłuższy niż 6 miesięcy pozwala na skorzystanie przez klienta nawet z 20-procentowej zniżki.

Expert Compero Expert Compero

Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również

 • Anna Buczkowska

Pracodawca wysyła cię w podróż służbową? Przeczytaj, kiedy nie musisz się na nią zgadzać, jakie dodatki przysługują ci z tego tytułu i ile wynosi dieta w delegacji. Podróż służbowa...

 • Marek Pawłowski

Skibob to niszowa dyscyplina sportów zimowych, która mimo swojej małej popularności jest rozgrywana pod egidą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) na wielu turniejach. Zawodnicy...

 • Monika Słupczyńska

Heliskiing to dyscyplina sportowa, która cieszy się coraz większą popularnością. Miłośnicy narciarstwa, którzy są już znudzeni szusowaniem po stokach, bardzo chętnie szukają...