Ubezpieczenie domu w budowie - jaką zapewni ochronę?

Wcześniej nie było aż takiego zainteresowania ubezpieczeniem domu w budowie jak obecnie. Nie wszyscy wiedzą, jaką ochronę zapewnia taka polisa. Warto przybliżyć niektóre elementy tego ubezpieczenia.

Nie tylko wznoszony dom

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że ochroną może być objęty nie tylko budowany dom, ale również materiały budowlane, ogrodzenie czy też budynki towarzyszące budowie. Wszystko zależy od ubezpieczającego, również zakres ochrony, który jest bardzo ważny przy wyborze korzystnego ubezpieczenia.

Od czego powinna chronić polisa tego ubezpieczenia?

Najlepiej wybrać polisę ubezpieczenia domu w budowie od szkód powstałych w wyniku pożaru, zalania wodą, trzęsienia ziemi, lawiny, obsunięcia ziemi, huraganu, uderzenia piorunu czy eksplozji i gradu. Zakres ochrony zapisany jest (tak samo zresztą jak wyłączenia z odpowiedzialności firm ubezpieczeniowych) w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Wybierz korzystną ofertę

Oferty ubezpieczenia domów w budowie są różne. Różne są: cena takich ubezpieczeń, warunki oraz zakres ochrony, dlatego tak ważne jest porównanie ofert, dokładna analiza rynku i podjęcie decyzji dopiero wtedy.

Interesującą ofertę posiada Concordia. Do głównych zalet polisy proponowanej przez tę firmę należy zaliczyć brak zwyżek za palną konstrukcje domu, za ochronę od powodzi, gwarancję pełnej ochrony przy niskich składkach, a także ubezpieczenie stałych elementów budowanej nieruchomości od kradzieży wbudowanych już okien i drzwi czy rolet. Szczegóły tej oferty zawarte są w OWU tego ubezpieczenia.

Od 19 rodzajów zdarzeń losowych

Ciekawą propozycję ma również Warta, która zaproponowała swoim klientom ochronę od aż 19 rodzajów zdarzeń losowych, a także ubezpieczenie przepięć bez dodatkowych opłat. Ale to nie wszystko, bowiem Warta ma również w swojej ofercie ubezpieczenie od zalania mieszkania bez dodatkowych ofert, bez udziału własnego pełną formę odszkodowania oraz możliwość doubezpieczenia ogrodzenia lub budynków gospodarczych.

Najważniejsza analiza OWU

Zakres ochrony, warunki, wyłączenia oraz inne ważne zapisy znajdują się w ogólnych warunkach ubezpieczenia, których nie wolno lekceważyć. Tymczasem wiele osób starających się o jak najkorzystniejsze dla siebie ubezpieczenia nie czyta OWU, a później zaskakują ich decyzje firm ubezpieczeniowych. Należy też dokładnie sprawdzić, jakie firmy ubezpieczeniowe oferują ubezpieczenia pod kredyt.

Expert Compero Expert Compero

Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również

  • Marek Pawłowski

Domy tanie w budowie nie zawsze odbiegają swoją jakością od droższych inwestycji. Należy jednak pamiętać o dobrym zaprojektowaniu swojej nieruchomości. Znaczenie ma nie tylko estetyka, ale rodzaj...

  • Patrycja Kowalewska

Budowa domu na działce rolnej wymaga spełnienia wielu warunków i pokonania różnych formalności. Mimo to warto z nimi powalczyć, ponieważ takie działki usytuowane są w pięknych...

  • Anna Buczkowska

Posiadasz działkę, jednak nie masz do niej dojazdu? Nie musisz się martwić, ponieważ istnieje prawo drogi służebnej, dzięki któremu masz możliwość ustanowienia dojazdu do swojej posiadłości...