ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Ubezpieczenie e-biznesu, czyli wybieramy polisę dla sklepu internetowego

Prowadząc sklep internetowy, tak jak w przypadku sklepu stacjonarnego, odpowiadasz za jakość towaru. Jeśli nie wywiążesz się z warunków umów zakupu, sprzedasz trefny przedmiot, który spowoduje uszczerbek na zdrowiu Twojego klienta, albo nie dostarczysz przesyłki na czas, możesz mieć problemy.

OC dla przedsiębiorcy na niezadowolonych klientów

Podobnie jak OC w życiu prywatnym zabezpiecza przed koniecznością naprawienia z własnej kieszeni szkody wyrządzonej osobie trzeciej, tak OC firmowe może uchronić Cię przed konsekwencjami finansowymi szkód wyrządzonych przez Ciebie Twoim klientom. Sprzedawany przez Ciebie mebel rozpadł się, wywołując uraz ciała kupca? Może przeterminowany kosmetyk spowodował u klientki reakcję alergiczną lub Twój towar zaszkodził komuś w jeszcze inny sposób? Jeśli tylko masz dobre OC firmowe, ubezpieczyciel może wybawić Cię z kłopotu zadośćuczynienia poszkodowanemu. Wszystko zależy od wybranego zakresu ochrony wykupionej polisy.

Polisa majątkowa zabezpieczy mienie firmy

Magazynując towar, który sprzedajesz w sklepie internetowym, narażasz się na straty pieniężne, jeśli towar ulegnie zniszczeniu. Pożar, zalanie czy inne wypadki losowe nie muszą zagrażać Twoim finansom, jeśli ubezpieczysz firmowy majątek. Chronić w ten sposób możesz nie tylko sprzedawany towar, ale i należące do Twojej firmy nieruchomości i ruchomości, sprzęt biurowy, produkcyjny itp.

Ubezpieczenie od utraty zysków na wypadek przestoju

Załóżmy, że mienie Twojej firmy uległo zniszczeniu w pożarze. Jeśli miałeś polisę majątkową, odzyskasz włożone w zakup pieniądze. Ale zanim Twoja firma zacznie normalnie prosperować, minie na pewno sporo czasu. Nowy magazyn czy odnowienie biura, zakup nowych towarów itp. - to wszystko wymaga czasu. A w tym upływającym czasie nie zarabiasz. I na taką ewentualność możesz się zabezpieczyć, wybierając ubezpieczenie od utraty zysków. Jego celem jest wypłata potencjalnych zysków ubezpieczonemu, który z przyczyn wymienionych w warunkach ubezpieczenia nie może prowadzić swojej działalności.

Rozważnie wybierz zakres ochrony

Czy każdy sklep internetowy potrzebuje wszystkich rodzajów ubezpieczeń działalności gospodarczej? Wszystko zależy od charakteru Twojej firmy, sposobu jej organizacji i innych czynników, które sprawiają, że zagrożenia wyżej wymienionymi sytuacjami są bardziej lub mniej prawdopodobne. Wybierając polisę dla swojego e-biznesu, dobrze zastanów się, przed jakim ryzykiem chcesz się zabezpieczyć, a następnie porównaj oferty kilku towarzystw ubezpieczeniowych, by wybrać najkorzystniejszą cenę. Możesz do tego skorzystać z naszej porównywarki ubezpieczeń.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również