ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Ubezpieczenie Forda Focusa

Ford Focus to samochód osobowy o estetycznym, opływowym kształcie, dający wysoki komfort podróżowania. Jest on wielokrotnym zwycięzcą rankingów. W ciągu 16 lat obecności na światowym rynku motoryzacyjnym samochód ten uzyskał wiele nagród, m.in.:

  • nagrodę „Car of the Year 1999” w Europie,
  • nagrodę „Car of the Year 2000” w USA.

Pierwsza generacja Forda Focusa była produkowana od 1998 roku, druga zadebiutowała w 2004 roku, a w 2008 roku koncern Forda poddał swój flagowy model samochodu osobowego faceliftingowi. Trzecia generacja Focusa miała swoją premierę w 2010 roku, a do sprzedaży na polskim rynku trafiła w marcu 2011 roku. Łącznie wyprodukowano ponad 10 mln egzemplarzy Forda Focusa.

Czy wiesz że...?

W 2012 roku Ford Focus był najlepiej sprzedającym się na świecie modelem samochodu. W 2013 roku utrzymywał wywalczoną pozycję globalnego lidera. Liczba rejestracji Focusa w pierwszym półroczu 2013 roku wzrosła o 20 proc., sięgając 589 709 sztuk. W samych Chinach zarejestrowano ponad 202 tys. egzemplarzy tego auta.

Uwaga na kradzieże!

Ford Focus, w przeciwieństwie do modelu Ford Mondeo, staje się rzadko obiektem działalności złodziei, ale posiadając nowe, atrakcyjne auto należy brać pod uwagę ryzyko zaistnienia takiej sytuacji. Warto wówczas ubezpieczyć się w ramach polisy autocasco, która gwarantuje wypłatę odszkodowania nawet w wysokości odpowiadającej wartości samochodu, jeśli padnie on łupem złodziei.

Ile kosztuje ubezpieczenie?

Przed wykupieniem obowiązkowej polisy OC czy fakultatywnego ubezpieczenia AC dla Forda Focusa, warto porównać ze sobą opcje ubezpieczeniowe w różnych firmach. Różnice w cenie polis mogą być bardzo wysokie. By wybrać najlepiej, skorzystaj z porównywarki finansowej compero.pl.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również