ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC

Ubezpieczenie mieszkania od nieszczęśliwych wypadków

Oferowane ubezpieczenia na rynku

Na polskim rynku ubezpieczeniowym oferowane są polisy NNW mieszkań, czego przykładem jest oferta Allianz Direct. Mowa tu o produkcie Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków Mieszkanie. NNW Direct to polisa ubezpieczeniowa przeznaczona dla właściciela mieszkania i wskazanych w umowie ubezpieczeniowej osób prowadzących wspólnie gospodarstwo domowe. Jedyną możliwością nabycia NNW mieszkania jest wykupienie równocześnie standardowego ubezpieczenia mieszkania, czyli ubezpieczenia majątkowego. Ochroną ubezpieczeniową w NNW Direct w firmie ubezpieczeniowej Allianz objęte są generalnie następstwa nieszczęśliwych wypadków, polegające na uszkodzeniu ciała lub utracie zdrowia osób ubezpieczonych.

W Allianz Direct w ramach ubezpieczenia NNW mieszkania zapewniane są wysokie sumy świadczeń ubezpieczeniowych w razie:

  • trwałego uszczerbku na zdrowiu - odszkodowanie w wysokości do 10 tys. zł,
  • orzeczonego przynajmniej 90-procentowego trwałego uszczerbku na zdrowiu - odszkodowanie w wysokości do 20 tys. zł,
  • śmierci ubezpieczonego lub jego najbliższych - odszkodowanie 5 tys. zł,
  • zawału serca lub udaru mózgu osoby poniżej 30. roku życia - odszkodowanie 5 tys. zł.

W towarzystwie ubezpieczeniowym Proama można z kolei wykupić ubezpieczenie NNW mieszkania, które chroni klienta i jego najbliższych przed konsekwencjami nieszczęśliwych wypadków, w wyniku których poniosą oni śmierć lub doznają trwałego uszczerbku na zdrowiu. Suma ubezpieczenia na jedną osobę objętą ochroną ubezpieczeniową wynosi przy tym 20 tys. zł.

Home Assistance

W odniesieniu do ubezpieczenia NNW mieszkania, można mówić także o usługach Assistance w zakresie domowym. Taka polisa ubezpieczeniowa gwarantuje właścicielom mieszkań pakiet dodatkowych usług, obejmujących swoim zakresem ochronę przed nieszczęśliwymi wypadkami, jakie mogą zdarzyć się w domu.

Home Assistance polega na zorganizowaniu przez towarzystwo ubezpieczeniowe w razie zaistnienia konkretnego zdarzenia losowego, pomocy dla ubezpieczonych w możliwie jak najkrótszym czasie. W zakres Home Assistance mogą wchodzić:

  • pomoc medyczna,
  • opieka nad dziećmi,
  • opieka nad zwierzętami,
  • pomoc techniczna interwencyjna,
  • ochrona mienia,
  • usługi informacyjne.

Jeśli zdarzy się nieszczęśliwy wypadek, np. dojdzie do awarii instalacji wodnej w mieszkaniu, w ramach wykupionego ubezpieczenia Home Assistance ubezpieczyciel zapewni klientowi natychmiastową pomoc hydrauliczną. Podobnie w przypadku np. zawału serca u ojca rodziny - wtedy jego najbliżsi mogą liczyć z ubezpieczenia NNW mieszkania na opiekę towarzystwa ubezpieczeniowego, a on sam na pomoc medyczną i świadczenia odszkodowawcze.

Expert Compero Expert Compero

ikonka samochodu
Porównaj oferty OC/AC

Ubezpieczenie OC taniej nawet o 40%.

Sprawdź swoją cenę w 5 minut.

Kalkulator OC/AC
500 tys. klientów nie może się mylić. Kup tanie OC w 5 minut.
Kalkulator OC/AC

Przeczytaj również